Aktualno

More na plaži Ispod zidina na Korčuli nije za kupanje!

More na plaži Ispod zidina na Korčuli nije za kupanje! Naime, kako javljaju iz Dubrovačko-neretvanske županije, nakon obavijesti sanitarne i vodopravne inspekcije o puknuću cijevi sustava komunalne odvodnje Puntin na Korčuli 3. kolovoza 2022. godine, Zavod za javno zdravstvo Dubovačko-neretvanske županije uzorkovao je dodatne uzorke 3. i 4. kolovoza na plaži Ispod zidina na otoku Korčuli.

Utvrđeno je da rezultati analize mora za kupanje na plaži Ispod zidina na Korčuli uzorkovanog 4. kolovoza 2022. prelaze granične vrijednosti za mikrobiološke pokazatelj Escherichia coli i intestinalni enterokok.

Sukladno Uredbi o kakvoći mora za kupanje, uzorkovanje mora će se ponavljati do prestanka onečišćenja.

Obzirom da uzorak mora na plaži Ispod zidina na otoku Korčuli ne udovoljava uvjetima Uredbe zbog onečišćenja fekalnog porijekla ne preporučuje se kupanje do daljnjih obavjesti.

Pročitajte još

Crnogorski premijer: Pronašli smo opremu ukradenu tijekom napada na Dubrovnik

Dulist

ZAŠTO SE DUGO ČEKA ZA IZVADITI KRV? Iz bolnice navode razloge stvaranja velikih gužvi

Dulist

ATLANT POLIKLINIKA Pobrinite se za svoje srce

Dulist