Kultura

Pročitajte tko su pobjednici ovogodišnjeg LiDraNa!

Lidrano

Gradska smotra LiDraNo 2014. održana je 28. siječnja u Kazalištu Marina Držića, a sudjelovalo je ukupno 152 učenika osnovnih i srednjih škola.

U dramsko-scenskom izrazu sudjelovalo je 45 učenika osnovnih i 99 učenika srednjih škola, u literarnom izrazu 26 učenika osnovnih i 12 učenika srednjih škola, te u novinarskom izrazu 6 učenika osnovnih i 9 učenika srednjh škola.

Povjerenstvo za literarni izraz u sastavu Ljubica Brailo, Katija Bakija i Antonija Vlašić za Županijsku smotru LiDraNo 2014. odabralo je:

 Osnovne škole:

1. FESTA, Roko Gvozdenica Šipić, 8. razred OŠ Mokošica

Mentorica: Tonka Vodopija

2. JESEN U GRADU, Sarah Viteškić, 7. razred OŠ Marina Getaldića

Mentorica: Katica Lujo

3. KIŠNI DAN U MOM SELU, Nika Laptalo, 3. razred OŠ Antuna Masle

Mentorica: Sonja Mostahinić

4. DOBRA BAKA, Chiara Petković-Vaccarella, 7. razred OŠ Marina Držića

Mentorica: Jele Sršen

5. OLUJA NA MORU, Tea Ristić, 7. razred OŠ Marina Getaldića

Mentorica: Katica Lujo

6. ŠIPAK, Roko Barišić, 6. razred OŠ Mokošica

Mentorica: Tonka Vodopija

7. PRIJATELJSTVO, Lara Koprivec, 3. razred OŠ Lapad

Mentorica: Zdenka Kunić

8. KONAVOSKE VERIŽICE, Mihaela Đuho, 5. razred OŠ Lapad

Mentorica: Sandra Merdžan

 

Srednje škole:

1. DOK JE MENE BIT ĆE I ZIME, Anđela Topić, 1. Turističke i ugostiteljske škole

Mentorica: Ana Kukrika

2. POZORNICA MOGA KAZALIŠTA, Anđela Topić, 1. Turističke i ugostiteljske škole

Mentorica: Ana Kukrika

3. VIŠE TE NEMA, Karmela Roso, 3. razred srednje škole, Učenički dom

Mentorica: Lenka Jadrušić

4. MJESTO U ŽIVOTU, Mihaela Cobenzl, 1. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Diana Jelavić

5. OBIČNA PJESMA, Karmela Roso, 3. razred srednje škole, Učenički dom

Mentorica: Lenka Jadrušić

6. KNJIGA U RUCI, Kristina Milolaža, 1. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Lucijana Pendo

7. PREŠA, Doria Baletić, 3. razred srednje škole, Učenički dom

Mentorica: Lenka Jadrušić

8. KAZALIŠNE DASKE, Dora Borić, 1. Turističke i ugostiteljske škole

Mentorica: Ana Kukrika

 Povjerenstvo za dramsko-scenski izraz u sastavu Zorica Kolić, Nika Burđelez i Hrvoje Sebastijan za Županijsku smotru LiDraNo 2014. odabralo je:

 

Kategorija pojedinačnih nastupa – osnovne škole

1. ″OBITELJ PRISTOJNIĆ″, Sanja Pilić

Marko Moretić, 2. razred OŠ Antuna Masle

Voditeljica: Ružica Bokun

2. ″MAČKA KOD PSIHIJATRA″, Luko Paljetak

Laura Miloslavić, 6. razred OŠ Antuna Masle

Voditeljica: Branka Radić

3. ″PJESANCA O MORU″, Dragutin Tadijanović

Lucija Ajvazoski, 6. razred OŠ Marina Getaldića

Voditeljica: Silvana Bjelovučić

4. ″STARA GRADSKA LUKA″, Luko Paljetak

Šimun Brčić, 7. razred OŠ Ivana Gundulića

Voditeljica: Ivanka Cvitanović

 

Kategorija skupnih nastupa – osnovne škole:

1. ″MALA BRAĆA″, Martina Skvrce i Gordana Rokolj

grupa učenika 3. razreda OŠ Lapad

Voditeljice: Gordana Rokolj i Martina Skvrce

2. ″STRAHOKRIZA″, Članovi Dramske grupe

grupa učenika 5. i 6.razreda OŠ Ivana Gundulića

Voditeljica: Mira Perak

3. ″ČIČA MIČA NEOBIČNA PRIČA″, Ivana Radaljac

grupa učenika 2. razreda OŠ Lapad

Voditeljica: Ivana Radaljac

 

Kategorija pojedinačnih nastupa – srednje škole:

1. ″RADOST PISANJA″, Wislawa Szymborska

Fani Skvrce, 3. razred Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića s pravom javnosti

Voditeljica: Mirjana Žeravica

2. ″OOO-O-O-O!OOO-O-O-O-OOOJ″, Ante Tomić

Zlatan Avdić, 3. razred Gimnazije Dubrovnik

Voditeljica: Tajana Martić

3. ″PSALAM ZA MADEMOISSELLE LILI″, Aco Karamanov

Mislav Staničić, 4. razred Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića s pravom javnosti

Voditeljica: Mirjana Žeravica

4. ”A VOTRE SANTE ET BON APETIT?”, Enes Kišević

Lucija Rodin, 2. razred Medicinske škole

Voditeljica: Tajana Martić

Kategorija skupnih nastupa – srednje škole

1. ″MASKE″, Vesna Krmpotić

grupa učenika 1. razreda Turističke i ugostiteljske škole

Voditeljica: Marjana Batinić

2. ″MODRA RIJEKA″, Mak Dizdar

grupa učenika 1., 3. i 4. razreda Ekonomske i trgovačke škole

Voditeljica: Radmila Milaković

3. ”ŠKRTAC”, Antonia Korać

grupa učenika 1. razreda Gimnazije Dubrovnik

Voditeljica: Antonia Korać

 

Povjerenstvo za novinarski izraz u sastavu Lidija Crnčević, Ivica Puljić i Silvia Rudinović za Županijsku smotru LiDraNo 2014. odabralo je:

Kategorija samostalnog novinarskog rada – osnovne škole

1. VAŽNO JE BITI SVOJ, Emanuela Trostmann, 8. razred OŠ Marina Getaldića

Mentorica: Katica Lujo

2. KAD KAZALIŠTE ZAROBI, NE MOŽE SE POBJEĆI, Luka Violić, 6. razred OŠ Ivana Gundulića

Mentorica: Anamarija Didović

3. GETALDIĆEV POUČAK, Emanuela Trostmann, 8. razred OŠ Marina Getaldića

Mentorica: Katica Lujo

4. HOBIT- FILM KOJI JE OSVOJIO SVIJET, Sarah Viteškić, 7. razred OŠ Marina Getaldića

Mentorica: Katica Lujo

5. NEMA TOGA ŠTO ĆE ZAUSTAVITI ČOVJEKA KOJI DOVOLJNO JAKO NEŠTO ŽELI, Adna Hebib, 5. r. OŠ Ivana Gundulića

Mentorica: Anamarija Didović

6. POGLED S VRHA PLANINE, Toma Širok, 8. razred OŠ Lapad

Mentorica: Hajdi Hajdić Vićan

Kategorija samostalnog novinarskog rada – srednje škole

1. ZIDOVI NAŠI NEGRAFITNI, Barbara Damić, 3. razred Ekonomske i trgovačke škole

Mentorica: Marija Matana Bazdan

2. ŠTO SE BIJELI GIMNAZIJSKIM HODNICIMA, Ana Šimunović, 4. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Tajana Martić

3. ŠTO TO ZNAČI BITI TIPIČNI TINEJDŽER, Elena Vračarić, 3. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Anđela Džamarija

4. BISTRI VITEZ DON QUIJOTE OD MANCHE, Mihaela Rašica, 2. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Diana Jelavić

5. KAKO OD VRHUNSKE KNJIŽEVNOSTI NAPRAVITI ČUŠPAJZ, Zrinka Pivac, 3. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Tajana Martić

Kategorija radio emisije – srednje škole

1. RAZGAŽENA ZVIJEZDA, Zlatan Avdić i Roko Franetović, 3. razred Gimnazije Dubrovnik

Mentorica: Tajana Martić

 

 

 

Pročitajte još

IZLOŽBA, FILM I DISKUSIJA U LAZARETIMA Stvaranje doma u migraciji

Dulist

[VIDEO/FOTO] LINĐO U KNEŽEVU DVORU ‘Etnofonija’ u povodu Svjetskog dana glazbe

Dulist

[FOTO] DIVNA UMJETNIČKA DJELA Završna izložba učenika Umjetničke škole Luke Sorkočevića

Dulist