Aktualno

NACIONALNI PARK MLJET Osigurano 800 sadnica autohtonih sorti vinove loze

Nacionalni park Mljet potiče tradicionalnu poljoprivredu mjerama potpore kako bi se očuvala bioraznolikost i krajobrazne vrijednosti, spriječila sukcesija i povećale obradive površine na području Parka, ističu u svojoj objavi na Facebooku.

Tako je osigurano 800 sadnica autohtonih sorti vinove loze koje će se i ove godine ustupiti poljoprivrednicima otoka Mljeta uz minimalnu naknadu. Uskoro će biti objavljen i javni poziv za iskazivanje interesa za dodjelu sadnica ovih autohtonih sorti, naglašavaju iz NP Mljet.

Radi se o sorti diliper, o kojoj je DuList već pisao.

Pročitajte još

Za Dubrovnik izdano narančasto upozorenje, budite na oprezu zbog vjetra!

Dulist

Lokrum spreman za posjetitelje, za građane ponovno godišnji pokazi

Dulist

Koji mobitel koristite? Ovi modeli trenutno su na meti hakera!

Dulist

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Molimo Vas da nam potvrdite ukoliko ste suglasni s korištenjem kolačića, a privolu možete povući u svakom trenutku. Prihvaćam Više informacija