Jug s lakoćom protiv Mornara

Jug CO je u sklopu osmog kola Jadranske lige na bazenu u Gružu s lakoćom svladao Mornar BS 13:9. Jugaši su od početka preuzeli inicijativu te zaključili prvu četvrtinu sa 4:0.

Jadranska liga, 8. kolo
Jug CO – Mornar BS  13:8 (4:0, 3:3, 4:2, 2:3)

Bazen u Gružu. Gledatelja: 400
Suci – Vlašić i Gavrilović (oba iz Zagreba)

JUG CO – Vićan (6 obrana), Vranješ 1, Sutić 1, Janović 1, Joković 1 (1), Pavlović 1, Marković 4, Bušlje 1, Karač, Dobud 1, Macan, Obradović 2, Nižić (3 obrane), Goreta

Mornar BS – Bijač (12 obrana), Burić, Marinić – Kragić 2 (1), Ćorušić 1, Kalebić 2, Oreb, Jerković, Anić, Čagalj, Antonijević, Marelja 1, Pivčević, Ban 2, Aličić
Igrač više – Jug CO 4/5, Mornar BS 3/6
Peterci – Jug CO 1/1, Mornar BS 1/1

Prednost bi bila još veća da vratar Mornara Marko Bijač (inače na posudbi iz Juga) svojim izvrsnim obranama nije Jugašima dopustio veću razliku. U drugu četvrtinu Jugaši su loše krenuli te dopustili Splićanima da preko Marina Bana dođu na zaostatak dva razlike (4:2).

Nakon pritiska Jugaša gosti nisu imali puno šansi, sredinom treće četvrtine pogocima Vranješa, Bušlje i Markovića Jug se 'odlijepio' na +4 (7:3). Do kraja susreta Jugaši su držali prednost od tri pogotka te na kraju zasluženo slavili s pet razlike (13:8).

Nakon šest pobjeda Mornar je upisao prvi poraz u regionalnoj ligi, prije dvoboja sa Jugom bio je na drugom mjestu, međutim sada je Jug zamijenio mjesto te se nalazi na drugoj poziciji odmah iza Pro Recca. Za Jug je u današnjem susretu među vratnice stao i povratnik Mirko Nižić, inače drugi vratar Juga imao je neugodnu ozljedu ruke. U minutama koje mu je pružio Elvis Fatović skupio je tri obrane.

Jugaše u srijedu, 9. studenog u sklopu drugog kola Lige prvaka na bazenu u Gružu očekuje dvoboj protiv zagrebačke Mladosti. Satnica susreta još nije određena zbog dogovora sa HTV-om. Inače, u prvo kolu B skupine Lige prvaka, Jug je svladao Spandau 04 rezultatom 9:8, a Mladost na svom bazenu Vojvodinu 14:9.

STIŽE ALKAR Večeras navijamo za Košarkaše Dubrovnika!

POSLJEDNJA PRILIKA ZA PRIJAVU Pridružite se utrci 5K, trčite ili navijajte za Marka!

NAKON 24 GODINE Hrvatska malonogometna reprezentacija izborila Svjetsko prvenstvo!