DuList IN

ČESTITKE Siniša Lasan prvi sommelier Hrvatske!

sinisa lasan sommelier 2

Siniša Lasan, sommelier restorana Proto osvoji je prvo mjesto na 21. Nacionalnom prvenstvu sommeliera koje se 27. i 28. studenog održalo u Opatiji. Treće mjesto osvojio je sommelier restorana Nautika Marko Šram.

Siniši Lasanu ovo je drugi put da osvaja prvenstvo Hrvatske, nakon 2015. godine. Aktualni je prvak Dalmacije, a nekoliko puta osvojio je i kontinentalno prvenstvo. Dvije godine sudjeluje kao jedini hrvatski sudac na najvećem svjetskom ocjenjivanju vina Decanter World Wine Awards. Uz svakodnevno učenje i pripreme za Advanced Sommelier diplomu, korak do prestižne titule Master Sommelier, Siniša se intenzivno bavi promicanjem hrvatskih vina u svijetu, organizacijom degustacija, master classa, praktičnih radionica.

Kao ovogodišnjeg pobjednika očekuje ga studijsko putovanje u regiju Champagne, a idućih godinu dana predstavljat će Hrvatsku na međunarodnim natjecanjima, među kojima je i slijedeće Svjetsko prvenstvo.

[FOTO] PLESNI STUDIO LAZARETI Sjajni rezultati na natjecanju u Mostaru!

SJAJNI REZULTATI NA DRŽAVNOM PRVENSTVU Župske mažoretke Lara i Katarina osvojile zlato!

[FOTO] NEDJELJNI ĐIR Tko je sve iskoristio lijep dan?