Udruga Tata je tata uputila je javni poziv za pomoć sugrađaninu Antunu Zaniniju, koji je nakon teške nesreće zadobio ozljedu kralježnice zbog koje je zasad ostao nepokretan. Antun se trenutačno nalazi u Varaždinskim Toplicama, gdje je sa svojim roditeljima na dugotrajnom oporavku.
Iz udruge ističu kako se, unatoč teškoj situaciji, nadaju Antunovu oporavku uz podršku obitelji, prijatelja i šire zajednice.
Obitelji potreban stan prilagođen osobi u kolicima
Antunovi roditelji, umirovljenici koji svakodnevno brinu o njemu, žive u stanu u Zlatnom potoku, u zgradi bez lifta. Zbog Antunova zdravstvenog stanja obitelji je potreban pristupačniji životni prostor – stan u prizemlju ili u zgradi s liftom na području Dubrovnika, prilagođen osobi u kolicima.
Kako navode iz udruge Tata je tata, obitelj želi prodati sadašnji stan i kupiti prikladniji stan, a otvoreni su i za mogućnost zamjene uz dogovor s Antunovim ocem Dobroslavom.
Poziv građanima da pomognu informacijom
Iz udruge mole sve građane koji prodaju takav stan, znaju za dostupnu nekretninu ili bi možda razmotrili zamjenu, da se jave na broj mobitela 092 215 3272.
– Znamo da je tržište nekretnina u našem Gradu suženo, zato vas molimo da podijelite ovaj post kako bi došao do što više ljudi, kako bismo našem Antunu i njegovim roditeljima olakšali život i pomogli – poručili su iz udruge Tata je tata.
Svaka informacija može biti od velike pomoći obitelji Zanini u nastojanju da Antunu osiguraju uvjete za svakodnevni život i daljnji oporavak.