SLAVLJE KOŠARKAŠA PROTIV OMIŠA Dubrovnik prekinuo niz od tri uzastopna poraza

Košarkaši Dubrovnika u Gospinom su polju ove subote, u utakmici 7. kola Lige za prvaka svladali Omiš. Pobjedom 78:66 Dubrovnik je prekinuo niz od tri uzastopna poraza.

S ovom pobjedom Dubrovnik je trenutno na drugom mjestu s jednom odigranom utakmicom više od ostala četiri suparnika u vrhu tablice.

Utakmica u Gospinom polju je krenula neuobičajenim ritmom, oslabljena ekipa Omiša zadavala je Dubrovčanima puno muka. Poveli su gosti krajem prve četvrtine i zadržali su vodstvo do kraja prvog poluvremena (37:42).

U drugom poluvremenu sve je izgledalo drugačije. Agresivnom obranom i boljom igrom u napadu Dubrovnik je izjednačio već u drugoj minuti treće četvrtine, u kojoj je gostima dopustio da zabiju samo 6 koševa. Stečeno vodstvo naši nisu ispustili do kraja utakmice koja je završila rezultatom 78:66.

Najučinkovitiji igrači u ekipi Dubrovnika su bili Belikov sa 29 koševa i 3 skoka te Petar Dubelj kojem je falio jedan skok za triple double – 12 koševa, 11 asistencija i 9 skokova.

Sljedeću utakmicu Dubrovnik u srijedu 23. travnja u Kaštelima, protiv istoimenog protivnika.