Plivači Juga osvojili 51 medalju na Regionalnom prvenstvu!

Čak 51 medalju, od kojih 25 zlatnih, 10 srebrenih i 16 brončanih osvojili su članovi Plivačkog kluba Jug na Regionalnom prvenstvu za dobne skupine seniora, juniora i ml. juniora ovog vikenda u Splitu. Na natjecanju je klub predstavljalo 18 natjecatelja pod vodstvom trenera Frane Ćirka i Andreja Drobca. Titulom višestrukih prvaka regije okitilo se čak sedam pojedinaca te muške seniorske i ml. juniorske štafete.

Ml. senior Michel Brassard osvojio je ukupno 4 medalje i to 4 zlata u seniorskoj kategoriji u disciplinama 50 delfin, 100 delfin, 200 delfin i 400 slobodno. Junior Mario Šurković osvojio je ukupno 6 medalja od kojih 4 zlata (50 i 100 slobodno seniori i juniori), 1 srebro (200slobodno juniori) i 1 broncu (200 slobodno seniori). Juniorka Katarina Matović osvojila je 4 medalje od kojih 2 zlata (200 prsno seniori i juniori) i 2 srebra (400 mješovito seniori i juniori). Juniorka Katarina Nenadić osvojila je 2 medalje od kojih 2 zlata (50 slobodno seniori i juniori). Juniorka Antonia Šurković osvojila je 3 medalje od kojih 1 srebro (50 delfin juniori) i 2 bronce (50 delfin seniori i 100 leđno juniori). Junior Marko Baletin osvojio je 6 medalja od kojih 2 srebra (50 leđno seniori i juniori i 4 bronce (100 leđno i 100 slobodno seniori i juniori). Ml. junior Juraj Barčot osvojio je 8 medalja od kojih 2 zlata (400 slobodno ml. juniori, 200 mješovito ml. juniori), 2 srebra (400 slobodno juniori, 100 slobodno ml. juniori) i 4 bronce (400 slobodno seniori, 200 slobodno ml. juniori, 200 mješovito seniori i juniori) Ml. junior Vlaho Nenadić osvojio je 4 medalje od kojih 3 zlata (50 leđno, 100 leđno, 200 leđno ml. juniori) i broncu (100 slobodno ml.juniori).

Ml. junior Roko Zvone osvojio je 5 medalja od kojih 3 zlata (200 delfin juniori i ml. juniori, 100 delfin ml. juniori), 1 srebro (200 delfin seniori), 1 broncu (100 leđno ml. juniori).

Muška seniorska štafeta u sastavu: Marko Baletin, Mario Šurković, Michel Brassard, Đivo Matović osvojila je 2 zlata u seniorskim štafetama 4×100 slobodno i 4x 100 mješovito, dok je na 4×200 slobodno osvojila srebro. Muška ml. juniorska štafeta u sastavu: Vlaho Nenadić, Juraj Barčot, Roko Zvone, Marko Tevšić osvojila je zlata u ml. juniorskoj konkurenciji na 4×200 slobodno, 4×100 slobodno i 4×100 mješovito, dok je u istim dionicama u kategoriji juniora osvojila bronce.

Osim navedenih osvajača medalja u Splitu su nastupili: Paulo Brač, Bruno Damić, Borna Jelčić, Matej Marković, Toni Šarić i Rafaela Škrabo.

Na natjecanju je nastupilo 153 natjecatelja iz 13 klubova.

Sljedeći vikend (23.-24.07.) kadeti putuju u Zagreb na Kadetsko Prvenstvo Hrvatske. Klub će predstavljati 4 člana. Vikend iza (29.07.-01.08.) seniori juniori i ml. juniori putuju također u Zagreb na Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine. Predstavljat će ih 14 članova s ostvarenim normama.

ŠVICARCI, PORTUGALCI, AUSTRIJANCI, HRVATI… Interes za Arenu Lapad iznenadio gradonačelnika!