Aktualno

Palata je još uvijek zamućena, a sada ni u Orašcu voda nije za piće – donosimo raspored cisterne

VODA VODOVOD CISTERNA10

Povišena mutnoća izazvana obilnim padalinama i dalje je prisutna na izvorištu Palata te u dijelu mreže pa se voda na području Vrbice, Štikovice te Malog i Velikog Zatona ne preporučuje za piće, kao ni na području Orašca. Vodu je prije uporabe potrebno pustiti da se istaloži pa tekućinu iznad taloga prokuhati.

Mutnoća vode u ostalim dijelovima sustava Palate (Brsečine, Trsteno, Gornja sela, Majkovi i Elafiti) je unutar dozvoljenih vrijednosti i voda u tim naseljima može se koristiti za piće.

U suradnji s nadležnom vatrogasnom postrojbom Vodovod je osigurao opskrbu pitkom vodom cisternom prema sljedećem rasporedu:

CISTERNA 1

12:00 do 12:45 sati ZATON MALI (kraj vrtića)

13:00 do 13:45 sati ZATON VELIKI (na rivi)

Nakon toga, ukoliko bude potrebe za dodatnim količinama pitke vode, cisterna će biti dostupna u prostorijama DVD Orašac od 14:00 sati. Kontrola i dezinfekcija se odvijaju redovito, a o svim promjenama Vodovod će pravodobno obavijestiti potrošače.

 

 

 

Pročitajte još

Upozorenje građanima za nepropisno parkiranje na potezu do Parka Gradac

Dulist

Danas počinje Festival tradicije Župe dubrovačke ‘Župski pjat’

Dulist

PAPA FRANJO ‘Pokopajte me u zemlju, bez ukrasa, s jedinim natpisom’

Dulist