ODLIČAN START Mlađi juniori Juga pobjedom otvorili Prvenstvo Hrvatske

Mlađi juniori Jug Adriatic osiguranja pobjedom su otvorili svoj nastup na Prvenstvu Hrvatske koji se igra u Splitu. U prvom su kolu skupine ‘A’ pobijedili zagrebačku Mladost 11:9 (4:4, 2:1, 1:1, 3:4). Sve do polovice posljednje četvrtine igralo se u savršenom egalu, tada su jugaši u nepune dvije i pol minute postigli tri pogotka, otišli na 10:7 i riješili pitanje pobjednika.

Najučinkovitiji u redovima pobjednika bio je kapetan Bruno Đuho s pet pogodaka, Ivano Vlahović postgao je tri, Marko Glavinić dva dok je Ante Jerković jednom zatresao mrežu Zagrepčana. Nikola Balić zaustavio je osam lopti, među kojima i peterac. Sutra ujutro na rasporedu je drugo kolo u kojemu će se jugašima suprotstaviti Jadran koji je u svom prvom nastupu poražen od POŠK-a 1937. Utakmica je na rasporedu u 10 sati.

Izvor/Foto: VK Jug AO

Iva Oberan osvojila broncu na Grand Slamu u Dushanbeu!