Nisu izdržali do kraja

Košarkaši Dubrovnika u prvoj ovosezonskoj utakmici, iako su do pred sam kraj držali rezltat u svojim rukama, poraženi su od momčadi Zaboka rezultatom 81:72.

Na početku prve četvrtine gosti iz Zaboka su ekspresno došli do 0:6 pa je trener Dubrovnika, Željko Vreća bio primoran zatražiti minutu odmora. Nakon početnog pritiska gostiju, košarkaši Dubrovnika su preko Perića (8p, 1sk) i Diminića (6p, 5 sk) u prvoj četvrtini anulirali, a potom i prešli u vodstvo 12:8

Prva četvrtina je upravo zahvaljujući skokovima u obrani donijela prednost domaćinima (18:17). U drugu četvrtinu ušli su s dosta agresivnijom igrom koja im je donijela prednost +10 (37:28). Zahvaljujući tricama Perića, domaćini su na odmor otišlli s prednosti  +8 (46:38).

U nastavku susreta gosti su preko Tomasa i Perinčića smanjili prednost te se u posljednju četvrtinu ušlo s prednosti Dubrovnika od samo 4 koša (60:56). U posljednjoj četvrtini gosti su bili bolji u svim segmentnima igre te otišli u Zabok zasluženo sa punim plijenom svladavši Dubrovnik 81:72.

Najučinkovitiji u redovima Dubrovnika bili su Mislav Perić sa 15, te Frano Karač i Antonio Oštrić sa 13 poena.

KK Dubrovnik – KK Zabok 72:81 (18:17, 28:21, 14:18, 12:25)