MEMORIJAL TAJMIRA NOLE Županijski judoke izvrsni u Makarskoj

Judo klub Župa dubrovačka bila je najuspješniji županijski predstavnik na Memorijalu Tajmira Nole, koji se ove subote održao u Makarskoj.

Župljani su ukupno osmo mjesto osvojili s četiri zlata, tri srebra i četiri bronce. Zlatom su se okitili Dragan Oberan (U16, -55kg), Maro Pavić (U12, -46kg), Ema Ljumović (U12, -44kg) i Božo Lučić (U10, -46kg), srebra su zaslužili Emin Agović (U16, -73kg), Marino Oberan (U12, -30kg) i Matija Ruščić (U10, -42kg), a bronce Mihael Lovrić (U14, -34kg), Nika Viđen (U14, -52kg), Nina Miloslavić (U12, -32kg) i Petra Brać (U10, -28kg).

Deseto ekipno mjesto na turniru osvojio je JK Dubrovnik 1966., i to s četiri zlata, jednim srebrom i četiri bronce. Zlatni su bili Marko Vareškić (U14, -55kg), Marko Prkačin (U12, -27kg), Šejla Škaljić (U10, -32kg) i Marlena Stagl Škaro (U10, -36kg). Srebrna je bila Ana Zlošilo (U10, -36kg), a brončani Luka Lončar (U12, 55kg), Petra Skurla (U12, -40kg), Petar Kmetović (U10, -34kg) i Laura Kusalo (U10, -36kg).

JK Ura Nage je s po tri zlata, srebra i bronce zauzeo ukupno 14. mjesto na turniru. Zlatni su bili Dario Duplica (U18, -60kg), Mauricio Bratičević (U16, -42kg) i Kristijan Konjevod (U16, -50kg). Srebra su osvojili Đivo Gašpar (U18, -90kg), Maro Bistrić (U14, -50kg) i Đivo Machiedo (U14, -66kg), a bronce Fran Kužnin (dvije – U14 i U16, -38kg) te Mauricio Bratičević (U14, -42kg).

Petnaesti tim turnira bio je JK Dubrovnik, kojem su pripala tri zlata te po srebro i bronca. Medalju najsjajnijeg sjaja osvojili su Ante Raguž (dva zlata U16 i U18, -81kg) i Mihaela Đuho (U16, -40kg). Đuho je osvojila i srebro (U14, -40kg), a broncu Ivan Hrnić (U18, -66kg).

Na natjecanju, na kojem je sudjelovalo ukupno 425 judoka iz 28 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Kosova, najbolji klub bio je Pujanke, ispred Dalmacijacementa i Kaštela.