Aktualno

FOTO/VIDEO / DUBROVNIK SLAVI Vatreni, vi ste za nas prvaci!

Vatreni su svjetski doprvaci! Budite sretni, idite na ulice i slavite! Slavite povijesni uspjeh Hrvatske!

Hrvatska reprezentacija ostvarila je povijesni rezultat na svjetskim prvenstvima osvojivši drugo mjesto i titulu doprvaka nakon brončane ’98., sa samo s jednim izgubljenom utakmicom, ovom finalnom. U finalnoj utakmici svjetskog prvenstva Francuska je ipak nadjačala naše Vatrene rezultatom 2:4. Uz to, Luka Modrić proglašen je najboljim igračem Svjetskog prvenstva.

U 17. minuti Francuzi su poveli – autogolom Maria Mandžukića. Desetak minuta kasnije, točnije u 29. minuti Ivan Perišić zabija gol za izjednačenje. Slavlje je kratko trajalo do 37. minute kada je sudac dosudio 11 metara za Francusku, a Griezmann je bio točan u izvođenju.

U drugom poluvremenu Hrvatska je kontrolirala igru, ali bez pravih šansi i bez bitnog čimbenika – sreće. To su iskoristili Pijetlovi koji su svaku svoju šansu pretvorili u pogodak. ‘Kaznili’ su nas s dva pogotka, u 59. i 63. minuti. Mandžukić je nakon ogromne pogreške francuskog vratara, zabio za 2:4 u 69. minuti što je bio i konačan rezultat.