Gradske vijećnice Viktorija Knežević i Anita Bonačić Obradović ponovno su ušle u otvoreni sukob, ovoga puta nakon odluke kojom je odbijena žalba obitelji Bonačić u sporu vezanom uz nekretninu u povijesnoj jezgri.
Knežević je na Facebooku objavila status “HDZ dao, HDZ uzeo”, ustvrdivši kako najnoviji razvoj događaja ne potvrđuje teze o političkom progonu, nego, kako navodi, “HDZ-ov model” upravljanja.
– Godinama se kuća u Palmotićevoj iznajmljivala nezakonito na temelju rješenja koja su izdavala tijela pod HDZ-ovom vlašću. Kada je priča postala neodrživa, isti sustav ta je rješenja počeo ukidati. Drugim riječima: HDZ im je dao i HDZ im je uzeo – napisala je Knežević.
Poručila je kako javnost već zna da je Anita Bonačić Obradović bila opunomoćenica svog oca u postupcima vezanim uz iznajmljivanje nekretnine te da je osobno potpisivala službenu dokumentaciju. Zaključila je kako slučaj Palmotićeve nije priča o političkom progonu, nego “ogledni primjer modela kojeg je Dubrovniku dosta”.
Odgovor nije dugo čekao. Bonačić Obradović poručila je kako je riječ o rodnoj kući njezine obitelji te da postoje jasni dokumenti koji potvrđuju zakonitost stjecanja vlasništva.
– Palmotićeva je rodna kuća mog djeda, mog oca, mene i moje sestre. Moj otac je 1998. godine, kada je postojalo zakonsko pravo otkupa, tu kuću otkupio. Za to postoji kupoprodajni ugovor, dokaz o uplati i ugovor u kojem jasno stoji da predstavlja temelj za upis vlasništva – napisala je.
U nastavku objave postavila je pitanje zašto se, kako tvrdi, ulaže toliko energije u diskreditaciju njezine obitelji, a potom uzvratila prozivkama na račun Knežević. Spomenula je medijske napise o europskoj istrazi povezanoj sa sumnjama u raspolaganje javnim i europskim novcem te ustvrdila kako joj je neobično da osoba koja se dovodi u vezu s takvim slučajem žestoko napada nju i njenu obitelj.
– Izjavu odvjetnice za koju su javno objavljene informacije da je predmet istrage europskih istražitelja zbog sumnji povezanih s gotovo 300 tisuća eura javnog i europskog novca ne želim puno komentirati, osim da je prilično neobično da osoba s takvim političkim i javnim teretom s takvom žari napada mene i moju obitelj. Možda najčudnije je da osoba pod istragom, koja je povezana sa sumnjama u zlouporabu javnog i europskog novca, još uvijek djeluje u tijelima koja upravo takvim novcem upravljaju – zaključila je.
No tu sukob nije stao. Knežević je ubrzo objavila još jedan status, ovaj put u oštrijem tonu. Ironično je ustvrdila kako još “jedino nedostaje da HDZ zaposli Anitu Bonačić Obradović i omogući joj da prima plaću, a da ne radi, sada kada je izgubila iznajmljivanje”.
U istoj objavi prozvala je i obitelj Bonačić Obradović zbog političkog djelovanja, ustvrdivši kako su Anita Bonačić Obradović i njezina majka kroz godine više koristile HDZ-u nego oporbi te dodala kako je “omogućavanje nezakonitog iznajmljivanja Palmotićeve” bila svojevrsna naknada za političke usluge.
Najnovija razmjena poruka nastavak je već ranije započetog javnog sukoba između dviju oporbenih političarki, u kojem se isprepliću slučaj Palmotićeve, pitanja vlasništva i iznajmljivanja nekretnine, odnosi s HDZ-om te međusobne optužbe za političku suradnju i pogodovanje, o čemu možete čitati OVDJE.

