SportUrednički izbor

VIDEO/12. STONSKI MARATON Pobjednik je Matija Ivaković!

Matija Ivaković iz Bosne i Hercegovine pobjednik je 12. Stonskog maratona.

Nakon cilja, u kojega je utrčao s vremenom od 3:36:31, rekao je da je ovo ‘super iskustvo’. Ovo mu je prvi otrčani maraton u životu, a inače trči trailove.

-Koja je tajna? Vjerojatno upravo bavljenje trailom te mi zbog toga idu uzbrdice i nizbrdice – rekao je Ivaković iz Brčkog. Drugo mjesto osvojio je Željko Cota iz Hrvatske s vremenom od 3:38:02, dok je Philip Courtnadge završio na trećem mjestu s vremenom od 3:52:13. U ženskoj kategoriji prva je kroz cilj prošla Therese Löfqvist iz Švedske u vremenu 4:14:54, a iza nje se našla Charlotte Pettersson Lindborg, također iz Švedske. Francuskinja Angeline Chaieb završila je na trećem mjestu (4:44:40).

U utrci na 4 kilometra dominirali su Hrvati. Pobjedik utrke je Marko Tot s vremenom od 18:46, drugi je ostao Luka Đurović (19:08), a Denis Dilberović treći (20:41). U kategoriji žena prva je Sara Andrijić (23:05), Karmen Fabris ostala je druga (23:51) dok je Sanja Vlastelica ostala treća (25:54).U utrci na 15 kilometara slavio je Phil Payne iz Ujedinjenog kraljevstva s vremenom 1:04:56. Dino Jurić osvojio je drugo mjesto (1:07:58), a Mario Kušar treće (1:08:05). Kim Lo, također iz velike Britanije slavila je u ženskoj kategoriji (1:16:15). Iza sebe je ostavila Ritu Biliš (1:16:50) i Alemku Sarić (1:17:41).Ukupno se natjecalo 35 trkača.