VELIKE PROMJENE Rast plaća liječnicima i zubarima, milijuni za ljetnu hitnu pomoć

HZZO je donio nove mjere kojima želi poboljšati uvjete rada liječnika i zadržati zdravstveni kadar u sustavu. Na sjednici Upravnog vijeća povećani su koeficijenti za liječnike obiteljske medicine, pedijatre, ginekologe i dentalnu zdravstvenu zaštitu, a uvedeni su i novi dijagnostičko-terapijski postupci.

Osnovna vrijednost koeficijenta u primarnoj zdravstvenoj zaštiti povećana je s osam na 12 eura, dok je u dentalnoj zaštiti povećana s osam na deset eura. HZZO je proširio i listu lijekova te osigurao gotovo 1,85 milijuna eura za dodatne timove hitne medicinske pomoći tijekom turističke sezone.

Dežurstva hitne pomoći bit će organizirana 24 sata dnevno na 23 punkta uz autoceste i državne ceste od 12. lipnja do 20. rujna. Iz HZZO-a poručuju kako bi nove mjere trebale pomoći u privlačenju novih liječnika i stabilizaciji zdravstvenog sustava.

Povezano

Dulist PROMO

jlh banner