Turist se nakon tri godine vratio u Hrvatsku: ‘Što se dogodilo s cijenama?’

Turist koji se nakon tri godine ponovno vratio u Hrvatsku podijelio je na Redditu svoje dojmove s ovogodišnjeg odmora, a najviše ga je iznenadio rast cijena, piše Index.hr.

Hrvatsku je posljednji put posjetio 2023. godine, a ovogodišnji odmor opisao je kao jedan od najboljih dosad. Pohvalio je more, plaže, privatnost smještaja i gostoljubivost, no cijene u restoranima ostavile su nešto drukčiji dojam.

Kako navodi, 2023. godine on i supruga za riblju platu za dvije osobe i vino plaćali su između 70 i 80 eura. Ove godine za večeru za dvoje u dobro ocijenjenom restoranu uz more platili su oko 110 eura.

– Iz perspektive posjetitelja, redovito jesti vani jednostavno se više ne čini vrijednim tog novca – napisao je.

Pritom, kaže, ne očekuje da Hrvatska bude jeftina destinacija. Problem vidi u omjeru cijene i kvalitete, odnosno u tome što za znatno više novca ne dobiva nužno i bolje iskustvo.

Njegova objava izazvala je raspravu među korisnicima Reddita, a neki su istaknuli kako Hrvatska više nije ona cjenovno povoljna mediteranska destinacija kakva je nekoć bila.

Dubrovnik je već godinama među najskupljim hrvatskim turističkim destinacijama, a upravo su cijene restorana, smještaja i drugih usluga česta tema među gostima.

Unatoč tome, turist nije požalio zbog povratka u Hrvatsku. More, plaže i ukupno iskustvo i dalje su ga oduševili.

Povezano

Dulist PROMO