U pobjedi nad Poljskom Tomić 8 koševa

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je drugu pobjedu na Europskom prvenstvu u Sloveniji. Svladana je Poljska 74:70, a dobru utakmicu odigrao je i Dubrovčanin Ante Tomić.

Tomić je za 29 minuta provedenih u igri postigao 8 koševa, uz šut 2/5 za dva poena te 4/10 iz slobodnih bacanja. Tomić je bio najbolji skakač ekipe s ukupno 9 skokova (5 u napadu, 4 u obrani), a skupio je i dvije asistencije. Drugi Dubrovčanin u hrvatskom sastavu Lukša Andrić u igri je proveo 3:17 minuta te zabilježio jedan skok u obrani.

U hrvatskim redovima najbolji je bio Bogdanović s 23 koša, a dvoznamenkasti su bili i Simon s 14 te Ukić s 10 koševa. Kod Poljaka 22 koša postigao je Ignerski, a po 14 dodali su Szubarga i Gortat.

Hrvatska u nedjelju u 21 sat igra protiv domaćina Slovenije, koja je, vrijedi spomenuti, na turniru tukla favoriziranu Španjolsku sa 78:69.

PRVI DAN ‘SWIM WARSA’ Šest medalja za Plivački klub Jug!

Sestre Jurković brončane na Europskom veslačkom prvenstvu!