U crkvi Male braće predstavit će spomenicu o hrvatskom središtu u Buenos Airesu

U franjevačkom samostanu Male braće u Dubrovniku u četvrtak, 30. travnja, s početkom u 20 sati, održat će se predstavljanje spomenice pod naslovom “Tejar – Buenos Aires: Hrvatsko vjersko središte ‘Sv. Nikola Tavelić’”. Publikacija je objavljena povodom obilježavanja 50. obljetnice djelovanja ovog značajnog hrvatskog vjerskog i kulturnog središta u Argentini (1976. – 2026.).

Autor spomenice je dr. sc. fra Josip Sopta, koji u djelu donosi pregled nastanka i razvoja hrvatske zajednice okupljene oko crkve sv. Nikole Tavelića u Tejaru, u predgrađu Buenos Airesa. Kroz povijesni, društveni i duhovni kontekst, knjiga svjedoči o važnosti očuvanja identiteta i vjere među hrvatskim iseljenicima u Južnoj Americi.

Na predstavljanju će, uz autora, sudjelovati i fra Ivan Gavran te dr. sc. Slavica Stojan, koji će dodatno osvijetliti značaj ove obljetnice i same publikacije, kao i širi kontekst djelovanja hrvatskih franjevaca u iseljeništvu.

Ovaj događaj pruža priliku dubrovačkoj publici da se upozna s bogatom poviješću hrvatske dijaspore u Argentini te ulogom koju su franjevci imali u očuvanju nacionalnog i vjerskog identiteta kroz desetljeća. Predstavljanje je otvoreno za sve zainteresirane.

predstavljanje knjig nikola tavelic

Povezano

Dulist PROMO