Aktualno

Tonči Tadić i sudionici simpozija o fuzijskoj tehnologiji na podnevnoj misi u Parčevoj crkvi

Dubrovnik je ovih dana centar istraživanja fuzije. Sutra se, naime, otvara 32. Simpozij o fuzijskoj tehnologiji – SOFT 2022, a koji će do 23. rujna u organizaciji Instituta Ruđer Bošković (IRB) okupiti više od tisuću sudionika.
Riječ je o najprestižnijem bienalnom događanju u ovom području istraživanja u Europi koje je fokusirano na najnovija eksperimentalna dostignuća i aktivnosti u fuziji, a čiji je cilj stvaranje neiscrpnog, sigurnog i čistog izvora energije kako bi se zadovoljile rastuće svjetske potrebe za energijom.
Sudionici simpozija već su stigli u naš grad, a ove nedjelje, 18. rujna dr. sc. Tonči Tadić, predsjednik međunarodnog organizacijskog odbora konferencije SOFT 2022 s IRB-a, sa svojim kolegama znanstvenicima bio je na podnevnoj misi u crkvi sv. Vlaha.

Pročitajte još

Učenik Medicinske škole Ante Marević drugi na WorldSkills natjecanju

Dulist

S tržišta se povlači lijek za olakšavanje disanja

Dulist

Od sutra dozvoljene posjete pacijentima u Općoj bolnici Dubrovnik

Dulist

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Molimo Vas da nam potvrdite ukoliko ste suglasni s korištenjem kolačića, a privolu možete povući u svakom trenutku. Prihvaćam Više informacija