Težak poraz košarkaša Dubrovnika

Košarkaši Dubrovnika ni u jedanaestom kolu nisu dobili šansu za novu pobjedu. Na gostovanju u Zaboku izgubili su uvjerljivih 27 razlike..

Dubrovčani su u novu godinu ušli sa porazom. Težak poraz od 27 razlike doživjeli su od Zaboka koji je slavio 92:65 (18:16, 24:16, 23:15, 27:18). Igrači Željka Vreće otpor su pružili samo u prvoj dionici koju su izgubili 18:16, iako su bolje otvorili susret te poveli 7:2.

U 17. minuti susreta domaćini su prvi put stekli dvoznamenkastu prednost preko Bubala (36:26), a potom sredinom treće četvrtine preko istog igrača došli do visokih 20 razlike (57:37).  Posljednju dionicu susreta Zabočani su zaključili sa visokih +11, te na kraju slavili sa uvjerljivih 27 razlike i ujedno upisali šestu pobjedu u prvenstvu.

Vrijedi istaknuti da je momčad Željka Vreće ove je sezone bez pobjede u gostima, a posljednje gostujuće slavlje je upisala u travnju prošle godine. U redovima Dubrovčana za ovaj susret nije bilo Nikole Došena i Antonia Oštrića, a najučinkovitiji u porazu bio je Roko Čiklić sa 20 poena.

Dubrovniku je ovo deseti poraz iz jedanaest nastupa. Jedinu pobjedu zabilježili su na domaćem parketu svladavši sinjski Alkar. Iduće kolo košarkaši Dubrovnika igraju protiv riječkog Kvarnera već sutra, u petak, 13. siječnja.