Ragusa u finalu Prvenstva Hrvatske, Mara Koncul ostvarila triple double učinak

Ragusa je u finalu Prvenstva Hrvatske za djevojčice do 13 godina. U polufinalnoj utakmici koja se igrala u Šibeniku, pobijedila je FSV rezultatom 60:58. Kako piše Ženska košarka, pokretač Ragusine pobjede bila je Mara Koncul koja je utakmicu završila s triple-double postignućem. Ime koje treba upamtiti.

U prvoj polufinalnoj utakmici, koju su igrale ekipe Šibenika i Vodica, odluka o pobjedniku pala je u zadnjih pet minuta utakmice. U 35 minuti bilo je 35:35, a onda je Šibenik serijom 10:1 postavio konačan rezultat utakmice 45:36. U drugoj polufinalnoj utakmici dogodio se pravi preokret. Riječanke su početkom drugog poluvremena imale prednost od 16 poena, ali ih nisu uspjele sačuvati pred naletom dubrovačkih djevojčica. Pobjednika je odlučivao produžetak.

Šibenik i Ragusa igraju finalnu utakmicu danas u 13 sati.

Ragusa – FSV 60:58 (11:21, 11:15, 17:10, 17:10, 4:2)

Ragusa: Meri Čolović -, Nika Koprivica 2, Barbara Skaramuca 6, Greta Preljević -, Tia Tokić -, Marta Vuletić 10, Mara Koncul 13, Mia Vuksanović 6, Natalie Petronio 4, Taira Dragojević Škaljić 7, Petra Jerkić 12. Trenerica: Alma Majstorović

FSV: Jelena Polovina 4, Franka Ribinski -, Dora Blažeković -, Andrea Pavišić 33, Ema Jerković 10, Ani Vidović 4, Nika Trbojević -, Tia Košpić 0, Mia Gršković 5, Mare Toić 2, Marta Lukarić -. Trener: Marin Mijaljević, pomoćni trener: Tomislav Švec