Pobjedom zaključili jesensku sezonu

Rukometaši Dubrovnika ostvarili su petu pobjedu u prvenstvu. U Gospinom polju svladali su posljednjeplasiranu momčad lige splitski Krilnik 32:28. Gosti su tek na početku imali prednost, međutim tijekom cijelog susreta Dubrovčani nakon prve prednosti 7:6 do kraja nisu ispuštali vodstvo.

Od početka potpuno ravnopravna igra, iako su gosti od početka imali po pogodak prednosti. Dubrovčani su u 12. minuti došli do prednosti 8:6 preko Penave i Dabelića, a osam minuta kasnije Vegar je pogodio za četiri pogotka prednosti (14:10). U 26. minuti gosti iz Splita su
ponovno došli na dva pogotka zaostatka (15:13) zahvaljujući pogreškama Dubrovčana u napadu. Dvije minute prije kraja Penava nije iskoristio sedmerac, a gosti su dobili priliku doći do izjednačenja u posljednjoj minuti kada su imali dva igrača više, međutim dva puta je izvrsno intervenirao vratar domaćina Frane Đikić koji je prethodno obranio dva od tri gostujuća sedmerca. Dubrovčani su na poluvrijeme otišli s prednosti 15:13, a po četiri pogotka u prvom dijelu postigli su Vladimir Penava i Nikša Bušlje.

U drugom dijelu, petnaest minuta prije kraja domaćini su konsolidirali svoje redove u napadu i obrani te u 46. minuti stekli prednost od šest razlike (25:19). Međutim nakon opuštanja dopustili su gostima da smanje prednost na tri razlike (27:24). Ipak do kraj susreta Dubrovčani nisu dopustili iznenađenje te su mirno priveli utakmicu kraju i na kraju slavili 32:28.

Rukometaši Dubrovnika su prvi dio sezone završili sa pet pobjeda i šest poraza iz deset odigranih susreta te se nalazi na diobi petog i šestog mjesta.