Pobjednik Dubrovačke regate je ‘Labud’ Josip Tafra, Orsanovac Leon Njirić na 15. mjestu

Pobjednik Dubrovačke regate je 'Labud' Josip Tafra, Orsanovac Leon Njirić na 15. mjestu

Nakon tri dana i ukupno osam plovova, završila je još jedna Dubrovačka regata za klasu optimist. Pobjedu je odnio Josip Tafra iz splitskog JK Labud. Na drugom mjestu, u ukupnom poretku, završio je još jedan ‘Labud’ Roko Čepić-Zokić. Treći je kroz cilj uplovio Toma Smirčić iz JK Split.

U ukupnom poretku za djevojčice prvo mjesto osvojila je Nina Marušić iz JK Zvir Hvar, dok je druga bila Ana Grubelić iz JK Uskok Zadar, a treća Marta Lolić iz JK Split.

Toma Smirčić iz JK Split bio je prvi u kategoriji ‘Dječaci do 12 godina’. Bepo Duplančić iz JK Zenta završio je na drugom, a Zoran Jakić iz JK Split na trećem mjestu. U kategoriji ‘Djevojčice do 12 godina’, Nina Marušić je bila prva, Marta Lolić druga, a Kiara Radnić iz šibenskog JK Val treća.

Od domaćih natjecatelja najbolje plasirani je Leon Njirić na 15. mjestu.

Prva regata nove sezone održala u organizaciji Jedriličarskog kluba Orsan. Okupila je ukupno 74 ‘Optimista’ skupine Južni Jadran, od Zadra do Prevlake.

[DUBROVAČKA REGATA – konačni rezultati]Zadnjeg dana Dubrovačke regate optimista odjedrena su još tri plova, sveukupno…