‘Vatreni’ ostvarili prvu pobjedu u Ligi nacija

Hrvatska nogometna reprezentacija u nedjeljnom je okršaju na kišnom Maksimiru odnijela prvu pobjedu u Ligi nacija. ‘Vatreni’ su se u trećem kolu sastali sa tvrdom i ofenzivnom Švedskom. Rezultat je na kraju utakmice bio 2:1.

U prvom poluvremenu Hrvatska je bila taktički i fizički dominatnija od Šveđana. Gostujući su igrači pružali su dobar otpor do 32. minuta kada je Hrvatska povela nakon brze akcije u kojoj je naposljetku Josip Brekalo ostavio loptu za precizan, prizeman udarac Nikole Vlašića. U drugom poluvremenu švedski trener Janne Andersson promijenio je taktiku i Šveđani dolaze do izjednačujućeg rezultata u 66. minuti kojeg je postigao kapetan Marcus Berg.

Izbornik Vatrenih Zlatko Dalić uvodi izmjene koje će se na kraju pokazati dobitnima. Hrvatska je ponovno povela, a strijelac je Andrej Kramarić na asistenciju Ivana Perišića. Luka Modrić je odigrao cijeli susret i dirigirao našom reprezentacijom.