PLIVAČKI MITING ZPK Jedanaest medalja za Plivački klub Jug!

Jedanast medalja osvojio je Plivački klub Jug na plivačkom mitingu ‘ZPK’ koji se ovog vikenda održao u Zagrebu. Miting je okupio 188 natjecatelja iz 20 klubova, a pravo nastupa imale su samo starije uzrasne kategorije: seniori, juniori i ml.juniori. Bilo je to prvo natjecanje za starije uzraste u 2023. godini, čime je otvorena sezona 50m bazena. Ispred Plivačkog kluba Jug nastupili su Michel Brassard, Juraj Barčot, Vlaho Nenadić, Lara Šurković i Maja Perak.

-Naši predstavnici osvojili su čak 11 medalja od kojih su 4 zlatne, 6 srebrenih i 1 brončana! Junior Vlaho Nenadić osvojio je zlato na 100 leđno, zlato na 100 slobodno, srebro na 200 slobodno i srebro na 50 slobodno. Junior Juraj Barčot osvojio je zlato na 200 i zlato na 400 mješovito. Ml. juniorka Lara Šurković osvojila je srebro 50 slobodno srebro 100 slobodno, bronca 100 leđno. Senior Michel Brassard osvojio je srebro na 400 mješovito i srebro na 200 delfin. Ml. juniorka Maja Perak kao najbolje plasmane ostvarila je 5.mjesta u disciplinama 50 i 100 slobodno. Čestitke na odličnim nastupima na otvaranju sezone i sretno s nastavkom priprema u Banja luci! – objavili su iz PK Jug.