Kultura

MA BRAVO SVI! Ovo su rezultati županijskog Lidrana

MA BRAVO SVI! Ovo su rezultati županijskog Lidrana

Županijska smotra LiDraNo održana proteklog četvrtka u Kazalištu Marina Držića i ove je godine pokazala bogatstvo stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola Dubrovačko-neretvanske županije i njihovih mentora. Županijsko povjerenstvo za provedbu Smotre LiDraNO 2024. čestitalo je svim učenicima koji su predloženi za državnu razinu i želi im daljnje uspješno stvaranje.

LITERARNI IZRAZ
Asija Kursar, Mariela Marković i Tia Nenadić, članice Povjerenstva za literarni izraz, predložile su sljedeće radove za državni LiDraNo:

Osnovne škole

Karmen Skokandić, Zima, 4. razred OŠ Ante Curać Pinjac, Žrnovo, mentorica: Anamarija Radovanović

Roza Grbić, Kratak vodič za preživljavanje blagdana, 6. razred OŠ Župa dubrovačka, mentorica: Žana Burin

Gašpar Franušić, Bio sam vjetar, 6. razred OŠ Slano, mentorica: Ljilja Šimunović

Marija Klinac, Tajanstveni svijet knjiga, 6. razred, OŠ Cavtat, mentorica: Mirna Gjuraš-Car

Nikolina Ereš, Zadnji zvuk bučne tišine, 8. razred, OŠ Župa dubrovačka, mentorica: Rebeka Milković

Srednje škole

Toni Pavlović, Kad vrganji plivaju,1. razred Gimnazije Dubrovnik, mentorica: Stanislava Nikolić Aras

Orsat Bilić, Tišina vješala, 2. razred Gimnazije Dubrovnik, mentorica: Anđela Džamarija

Ana Erak, Kolpomorto, 4. razred SŠ fra Andrije Kačića Miošića, Ploče, mentorica: Dejana Knežić Primorac

Ana Lea Herceg, Voštanožuti motivi u ponavljanju, 4. razred Gimnazije Dubrovnik, mentorica: Ana Ban

DRAMSKI IZRAZ
Angela Bulum, Hrvoje Sebastijan, Ante Vlahinić i državni izbornik Paolo Tišljarić iz Prosudbenog povjerenstva za dramski izraz odabrali su sljedeće nastupe:

Osnovne škole – pojedinačni dramski nastupi

Nora Cvjetković, Letači srebrnih krila (Melita Rundek), 6. r. OŠ Župa dubrovačka, mentorica: Tanja Galjuf

Gabrijela Konjuh, Zaljubljena veljača (Marijana Križanić), 2. razred, OŠ Slano, mentorica: Nataša Pasković

Osnovne škole – skupni dramski nastupi

Karakondžula (Teme koje grebu), Tia Bošnjak, Marta Mikulić i Martina Skvrce

učenice 4. razreda, OŠ Ivana Gundulića, Dubrovnik, mentorica: Martina Skvrce (dramsko-scenska igra)

More, skupina autora, učenici 4. r. OŠ Smokvica, mentorica: Marina Šego (recital)

Ruke, Viktorija Silvija Roguljić, učenici 3. razreda, OŠ Vela Luka, mentorica: Mirela Maričić

(igrokaz)

Srednje škole – pojedinačni dramski nastupi

Klara Josipa Pivac, Činjenično (Danijel Dragojević), 4. razred, Gimnazija Metković

mentorica: Marija Tomić Veraja (kazivanje poezije)

Srednje škole – skupni dramski nastupi

Iz Ćelave pjevačice, Eugene Ionesco, učenici 2. i 4. razreda, Gimnazija Metković, mentorica: Suzana Nižić (dramsko-scenska igra)

Ubojstvo u Ćiro Expressu, tekst dramske skupine učenika 1. i 2. razreda, Gimnazija Dubrovnik

mentorica: Matilda Perković (dramsko-scenska igra)

NOVINARSKI IZRAZ
Bruno Lucić, Ivica Puljić i Ivana Smilović, članovi Prosudbenog povjerenstva za novinarski izraz predložili su sljedeće radove:

Osnovne škole – samostalni novinarski radovi

Nika Raguž, Omiljeni predmet u školi – školski ormarić (reportaža), 6. razred OŠ Montovjerna, mentorica: Hajdi Hajdić Vićan

Nela Trešćec, Dijabetes je kao dosadni član obitelji, ali ako ga prihvatiš, onda ti ne smeta (intervju), 8. razred OŠ Mokošica, mentorica: Ivana Obradović

Lucija Martinović, Nije malena ispod zvijezda (intervju), 8. razred OŠ Stjepana Radića Metković, mentorica: Manuela Šiljeg Malezija

Srednje škole – samostalni novinarski radovi

Petra Tomičić, Svestrana profesorica Nora Mojaš – od kimchija do grafike (intervju), 3. razred Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik, mentorica: Marija Matana Bazdan

Anja Klečak, Daj vremenu vremena (intervju), 2. razred Gimnazije Dubrovnik, mentorica: Ana Njirić Aleksić

Osnovne škole – školski listovi

Vidra, školski list Osnovne škole Marina Držića, Dubrovnik, urednica: Laura Đurić, 8. razred, mentorica: Matea Mustapić

Slovo do slova, školski list učenika Osnovne škole Lapad, urednica: Petra Bogdanović, 8. razred, mentorica: Anela Barčić

Tintilinić, školski list učenika Osnovne škole Gruda, urednik: Miho Radin, 8. razred, mentorica: Ana Veselić

Srednje škole – školski listovi

Libertina, školski list Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik, urednica: Mara Ruščić, 3. razred, mentorica: Marija Matana Bazdan

Osnovne škole – radijske emisije

Tko je dobar, a tko ne, Crvenkapice?, učenici Lucija Kulaš, Nika Puljizević, Karmen Nonveiller, Toni Kolunđija, Marijo Kulić i Vito Čović (5. i 7. razred) OŠ Montovjerna, mentorica: Danijela Bubalo

Legenda o vilama iz Žrnova, učenice Karmen Skokandić, Ivana Šegedin, Iva Čagalj, Nikola Leleković, Antonia Curać (4. razred) OŠ Ante Curać Pinjac, Žrnovo, mentorica: Anamarija Radovanović

Srednje škole – radijske emisije

Kolap, učenice Katarina Skokandić i Kata Silić (3. i 4. razred), SŠ Petra Šegedina, Korčula, mentorica: Gloria Petković

Neretva na pjatu, učenici Marta Penović, Borna Kovač, Ema Oršulić i Melani Primorac (2. i 4. razred), Gimnazija Metković, mentorica: Suzana Nižić

Pročitajte još

U ZNANSTVENOJ KNJIŽNICI Predavanje o djelu Nikole Vitova Gučetića

Dulist

VRIJEDNA DONACIJA Luko Paljetak poklonio sliku Umjetničkoj galeriji Dubrovnik

Dulist

ART RADIONICA LAZARETI Plesna predstava kao reakcija na rat u Ukrajini

Dulist