Trsteno će ovog četvrtka, 23. srpnja, ugostiti jednu od najpoznatijih hrvatskih klapa – Klapu Hrvatske ratne mornarice „Sveti Juraj“.
Koncert počinje u 20.30 sati u dvorištu ispred crkve sv. Vida, a ulaz je slobodan. Bit će to prava klapska poslastica u posebnom ambijentu trstenjske župne crkve, uz dobro poznate dalmatinske, domoljubne i duhovne pjesme iz bogatog repertoara mornaričke klape.
Klapa „Sveti Juraj“ osnovana je početkom 2001. godine radi predstavljanja Oružanih snaga Republike Hrvatske na Međunarodnom susretu vojski svijeta u Lourdesu, gdje je održala i svoj prvi javni nastup. Danas djeluje u sklopu Orkestra Oružanih snaga RH, a tijekom više od dva desetljeća nastupala je diljem Hrvatske i inozemstva. Albumom „Plovit se mora“ osvojila je i Porin, što je ujedno bio prvi put da je ta glazbena nagrada pripala pripadnicima Hrvatske vojske.
Koncert je još jedan u nizu kulturnih i duhovnih sadržaja koji se organiziraju u Župi sv. Vida. Od dolaska u Trsteno župnik don Robert Ćibarić ulaže znatan trud u oživljavanje župnog života te okupljanje mještana kroz mise, predavanja, koncerte i druge programe. To se vidjelo i tijekom ovogodišnjih Dana sv. Vida, koji su donijeli višednevni duhovni i kulturno-umjetnički program.
Koncert organiziraju Župa sv. Vida Trsteno i Turistička zajednica grada Dubrovnika.

