Plivački klub Jug ostvario je odlične rezultate na Regionalnom prvenstvu za početnike održanom u Splitu, gdje je u jakoj konkurenciji više od 200 natjecatelja iz više od 10 klubova nastupilo ukupno 34 plivačice i plivača dubrovačkog kluba. Mladi Jugovci još su jednom pokazali kvalitetu, zajedništvo i borbenost te se kući vraćaju s ukupno 11 osvojenih regionalnih medalja.
Najveći uspjeh ostvarile su štafete. Muška štafeta u sastavu Nikola Mišković, Max Valjalo, Roko Margaretić i Frano Begušić uvjerljivo je osvojila prvo mjesto u disciplini 4×50 metara slobodno te obranila naslov regionalnih prvaka. Isti kvartet, uz izmjenu u jednoj disciplini gdje je umjesto Roka Margaretića nastupio Petar Martić, slavio je i u disciplini 4×50 metara mješovito, potvrdivši dominaciju u svojoj kategoriji.
Odličan nastup imale su i djevojke koje su osvojile dva srebra u štafetnim utrkama. U sastavu Lana Marković, Karla Šoletić, Nika Stanić i Lana Zorić osvojile su drugo mjesto u disciplini 4×50 metara slobodno, dok su u disciplini 4×50 metara mješovito ponovno doplivale do srebrne medalje u istom sastavu.
U pojedinačnim nastupima posebno se istaknula Lana Zorić koja je osvojila srebro na 50 metara slobodno i 50 metara prsno te broncu na 50 metara delfin. Uz to je, iako po kategoriji početnica, isplivala kadetsku državnu normu na 50 metara slobodno. Nikola Mišković osvojio je dva srebra, na 50 metara leđno i 50 metara prsno. Lana Marković osvojila je broncu na 50 metara prsno, dok je Petar Martić također došao do bronce u istoj disciplini.
Klub su na putu do ovog uspjeha predstavljali: Begušić Frano, Benusi Emanuel, Bušlje Petar, Margaretić Roko, Marković Lana, Martić Petar, Mišić Emanuel Niko, Mišković Nikola, Stanić Nika, Šoletić Karla, Valjalo Max, Zorić Lana, Jozipović Karlo, Svetozar Masleša, Josip Vicelja, Rita Turk, Marko Begonja, Rita Bošković, Andrej Butjer, Roko Pandža, Borna Čikato, Lukša Serden, Aria Vukmirović, Jakov Bukva, Ivo Lobrović, Cvita Lobrović, Matej Paradžik, Petar Violić, Chiara Bilic, Ivor Simoni, Petar Drobac, Vigo Kuzman, Elena Markovic, Petar Bovolini.
To su svi natjecatelji koji su svojim nastupima doprinijeli ekipnom uspjehu i klupskom plasmanu, potvrdivši širinu i kvalitetu mlade selekcije Juga.
Trenerski tim izrazio je zadovoljstvo nastupom svih plivača, istaknuvši njihov napredak, disciplinu i zajednički rad, a klub se iz Splita vraća s potvrdom dobrog rada u mlađim kategorijama i motivacijom za nastavak sezone.

