Dubrovnik se od grada kojeg su savjetovali izbjegavati, pretvorio u svjetski primjer održivog turizma, istaknuo je u objavi na društvenim mrežama gradonačelnik Mato Franković.
– Dubrovnik je danas zvijezda svjetskih medija. I ne, razlog nisu izmjene GUP-a, kako bi možda netko na prvu pomislio – napisao je dodavši kako brojni ugledni svjetski mediji ističu Dubrovnik kao primjer uspješnog i održivog upravljanja turizmom.
– To je veliko priznanje za naš grad i potvrda da smo odabrali pravi smjer. Sjetimo se samo 2017. godine, kada je Dubrovnik u lipnju bio proglašen gradom koji treba izbjegavati zbog prekomjernog turizma. Danas, devet godina kasnije, rezultati našeg rada jasno su vidljivi. Ponosan sam na svaki korak koji smo napravili od tada do danas – dodao je Franković.
Naveo je da Dubrovnik danas pokazuje da je moguće istovremeno čuvati kvalitetu života svojih građana i biti jedna od najpoželjnijih svjetskih destinacija.
– To nije slučajnost. To je rezultat rada, upornosti i zajedničke odgovornosti prema našem Gradu – zaključio je gradonačelnik.