[FOTOGALERIJA] LAKŠE NEGO ŠTO SE OČEKIVALO Jug svladao Hannover, prvu prepreku u Ligi prvaka

Jug Adriatic Osiguranje u prvom je kolu skupine B LEN Lige prvaka pobijedio Hannover rezultatom 13:7 (5:0, 2:2, 5:1, 1:4). Dosta lakše nego što se očekivalo, Jug je svladao prvu prepreku u Ligi prvaka.

Jug je krenuo furijozno pogocima – dva puta zabili su Benić i Papanastasiou te Fatović za petardu u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini Hannover dolazi do prvog gola. Iz peterca je pucao i bio siguran Darko Brguljan.

Treća četvrtina je bila prijelomna. S rezultatom od 5:1 u toj četvrtini srušene su sve nade gostiju da se mogu vratiti u susret. Na početku četvrte četvrtine na semaforu je svijetlio rezultat 12:3, a kad je Hrvoje Benić zabio svoj četvrti gol i doveo Jug na plus 10, priči je tada bio kraj.

Iza toga gola, Jug povlači ručnu te Kobešćak radi izmjene. Vaterpolisti Hannovera smanjuju rezultat na konačnih 13:7. Najefikasniji u redovima Jugaša bio je Benić s četiri pogotka. Papanastasiou je zabio tri pogotka, dok su dva u mrežu Nijemaca pospremili Fatović i Žuvela. Po jedan pogodak zabili su Tomasović Argyrropoulos.

Kod gostiju najviše golova, po 3, imali su Brguljan i Radović.