[FOTO] POLUFINALE U14 ‘TOMO TOURNAMENTA’ Jugaši upisali poraz, u nedjelju se bore za broncu

[FOTO] POLUFINALE U14 'TOMO TOURNAMENTA' Jugaši upisali poraz, u nedjelju se bore za broncu

U tijeku je peti dan međunarodnog vaterpolskog turnira Tomo tournament, a U 14 vaterpolisti VK Jug Adriatic osiguranja izgubili su od ekipe Medveščaka rezultatom 16:9 (4:1, 6:3, 2:1, 4:4). Jugaši su do sada bili sjajni te su uvjerljivim pobjedama došli do polufinala, ali je ovog puta ekipa Medveščaka ipak bila bolja. Prva četvrtina završila je s rezultatom 4:1 za Medveščak, druga je finalizirana je s rezultatom 10:4 u korist Medveščaka, a treća s rezultatom 12:5 također u korist ove momčadi. U zadnjoj četvrtini Medveščak je s rezultatom 16:9 potvrdio pobjedu. Jugaše tako ove nedjelje čeka borba za broncu protiv ekipe Lazio Nuoto koja je u polufinalu izgubila od vaterpolista Save. Finalisti Tomo tournamenta u kategoriji U 14 su Medveščak i Sava.

Podsjetimo, međunarodni vaterpolski turnir Tomo tournament deseti se jubilarni put održava u čast legendarnog sportaša Toma Udovičića. Na njemu nastupaju čak 52 ekipe iz dvanaest europskih zemalja u tri kategorije, a održava se nakon dvije godine stanke zbog pandemije koronavirusa. Gruž je domaćin ovog vaterpolskog spektakla sve do večernjih sati nedjelje.