Aktualno

FOTO/JUGAŠI POTOPILI SPLITSKE MORNARE Donosimo tijek utakmice prvog polufinala Kupa Hrvatske

Vaterpolisti Juga su izborili finale potopivši vidno slabijeg splitskoga Mornara rezultatom 20:5. Utakmica polufinala Kupa Hrvatske odigrala se u subotu navečer na gruškom bazenu. U nastavku donosimo tijek utakmice.

Već u prvoj četvrtini Jugaši su pokazali tko je gazda u dvorištu. Nakon prvog pogotka Jugovog Luke Lozine, inače poniklog u Mornaru, odlučujući gol četvrtine postiže Loren Fatović povećavši razliku za četiri gola. U drugoj četvrtini Splićanima u pomoć pristiže Marin Vrdoljak. Njihovo veselje, međutim, kratkog je vijeka. Fatović podiže razliku na šest. Ipak, vrijedno je spomenuti ponovni Vrdoljakov pogodak, ovog puta s lijevog krila. Na početku treće četvrtine na vrata Juga staje osamnestogodišnji Antonio Vukojević. U mrežu Splićana Hrvoje Benić ubacuje loptu iz kontra napada. Slijedi čitav niz prekrasnih golova koje potpisuju Jugovi Daniil Merkulov, Alexandros Papanstasiou i Luka Stahor. Četiri sekunde prije kraja Fatovićeva šrauba s osam-devet metra udaljenosti izmamila je gromoglasan pljesak. Četvrtu četvrtinu otvara Papanstasiou pogotkom iz peterca. Mornari se uzalud bore protiv  fizički nadmoćnijeg protivnika. Jugaši su ovom utakmicom dokazali svoju apsolutnu dominaciju te u nedjeljnom finalu čekaju boljeg iz susreta splitskog Jadrana i zagrebačke Mladosti.