Dubrovniku “prejaka” Svjetlost

Dubrovniku "prejaka" Svjetlost

Dvanaesti poraz košarkaša Dubrovnika. Nakon prošle iznenađujuće pobjede protiv Križevaca, ovaj put Dubrovnik nije uspio i upisao je visok poraz od Svjetlosti 82:66.

U šesnaestom kolu A-1 lige, Dubrovnik nije uspio upisati četvrtu prvenstvenu pobjedu. Gosti iz Slavonskog Broda odlično su krenuli u utakmicu te prvu četvrtinu zaključili sa vodstvom 20:12.
U drugoj dionici na krilima Karaća i Diminića te tricaški raspoloženog Čiklića, Dubrovnik je serijom 11:0 došao do prednosti 21:20. Igrači Željka Vreće do odlaska na odmor nisu imali prednost veću od četiri koša razlike, a na poluvrijeme se otišlo sa prednosti Svjetlosti 36:32.

Prijelomni dio utakmice dogodio se u trećoj četvrtini kada su gosti napravili seriju 12:0 te pobjegli 'nezainteresiranim' domaćinima. Vrijedi istaknuti podatak da Dubrovnik u trećoj dionici nije postigao koš punih pet minuta igre. Dovoljno govori podatak da su gosti u 35. minuti ostvarili veliku prednost 74:45 te ujedno nanjeli dvanaesti poraz košarkašima Dubrovnika.

Podsjetimo, Dubrovnik je u posljednja dva kola zabilježio vrijedne pobjede protiv Križevaca u gostima i Sonika kod kuće. U idućem kolu Dubrovnik putuje na gostovanje gdje će igrati protiv jednog od konkurenata u Ligi za prvaka – sinjskog Alkara. Sinjani su prema poretku iza Dubrovnika, međutim imaju utakmicu manje, a četrnaesto kolo odigrati će u danas protiv Splita.

A-1 liga, 16. kolo
KK Dubrovnik – KK Brod Svjetlost 66:82 (12:20, 20:16, 10:23, 24:23)
SD Gospino polje
Gledatelja 100
KK Dubrovnik – Kušt, Čiklić (11), Soko (2), Karač (6), Došen (5), Šapro, Diminić (7), M. Hajdić, D. Hajdić, Lučić (7), Begić (15), Perić (10)
KK Svjetlost – Gamma (4), Batina (18), Matuško (4), Šamadan (9), Živković (7), Štimac (24), Koštomaj (12), Kljaić, Papac (4), Matasović

STIŽE ALKAR Večeras navijamo za Košarkaše Dubrovnika!

POSLJEDNJA PRILIKA ZA PRIJAVU Pridružite se utrci 5K, trčite ili navijajte za Marka!