Diklić 19. na triatlonu “Ironman” u Las Vegasu

jaksa diklic 03

Triatlonac Jakša Diklić osvojio je izvrsno 19. mjesto u kategoriji od 18 do 24 godine na utrci Svjetskog prvenstva iz serije 70.3 'Ironman', koji se održao u nedjelju, 8. rujna u Las Vegasu.

– Nažalost, zbog daleko najgore opreme od svih natjecatelja sam izgubio puno vremena, pogotovo na biciklu, iako znam da sam bolji od većine, ali što je tu je, samo treba nastaviti dalje, a oprema će doći nadam se uskoro! – napisao je na svom Facebook profilu.

Sjajni 23-godišnji Močićanin isplivao je 1900 metara za 29 minuta i 58 sekundi, odvozio 90 kilometara biciklom za dva sata, 45 minuta i 35 sekundi te istrčao nešto više od 21 kilometra za sat, 29 minuta i 50 sekundi. S ukupnim vremenom 4 sata, 50 minuta i 26 sekundi bio je 19. u svojoj kategoriji te 338. u ukupnom poretku.

Podsjetimo i kako je ovo Diklićev drugi nastup na triatlonu iz 70.3 serije. Prije dvije godine u istoj je kategoriji zauzeo 28. mjesto.

SVJETSKO PRVENSTVO U JUDU U ABU DHABIJU Nastupaju Petrunjela Pavić, Ivana Šutalo i Iva Oberan!