Buterinu zlato na Alpe-Adria igrama!

Nakon prošlotjednog nastupa na kadetskom prvenstvu Europe, Paulo Buterin (JK Dubrovnik 1966.) na Alpe-Adria igrama osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 55 kilograma.

U 1. kolu Buterin je bio slobodan, a u 2. kolu svladao Thorstena Baumanna iponom. Finalna borba donijela mu je i najveći izazov – izravni okršajem s domaćim predstavnikom Lorenzom Wildnerom, inače osvajačem medalja na ovogodišnjim europskim kupovima u Berlinu i Zagrebu. Buterin je pobjedu ostvario iponom te time uspješnu kadetsku sezonu završio na najbolji mogući način – zlatnom medaljom.

Na igrama koje se održavaju u Austriji sudjeluju natjecatelji iz šest zemalja (Italija, Austrija, Slovenija, Mađarska, Slovačka i Hrvatska), koji se za odličja bore u šest sportova (košarka, odbojka, atletika, sportsko penjanje, plivanje i judo).

Uz Buterina, na igrama sudjeluje i Stjepo Roko, također član JK Dubrovnik 1966., kojem tek predstoji izlazak na tatami u kategoriji do 73 kilograma.