Aktualno

Anvar Turdyev novi šahovski prvak Dubrovnika!

Anvar Turdyev, FIDE majstor 60. je po redu šahovski prvak Dubrovnika, ovaj put za 2022.
U šest kola, pobijedio je sve svoje protivnike, između ostalog i najveće konkurente, IM Gordana Markotića i MK Tomislava Musića. Anvar je inače stalni član Dubrovačkog simfonijskog orkestra, vrstan violinist i svakako ključni igrač Šahovskog kluba Dubrovnik, tako da je ovaj uspjeh na neki način i očekivan, jer je i prema rejtingu bio na prvom mjestu.

Drugo mjesto zauzeo je IM Gordan Markotić s 4,5 boda, koliko je imao i ugodno iznenađenje ovoga turnira bio je Neven Vlahov. MK Tomislav Musić je zauzeo četvrto mjesto s 4 boda, pri čemu treba uzeti u obzir da je za protivnike imao i glavne favorite, Turdyeva i Markotića. Ante Gulin na petom mjestu osvojio je također 4 boda, koliko je imao i šesti Toni Matana. Matej Perak najbolji je među kadetima s 3.5 boda, koliko ima i osmi Maroje Vukić. Najbolje plasirana žena je Marina Serdarević s 3 boda. Na prvenstvu je sudjelovalo 17 igrača, što je rekordan broj u odnosu na niz ranijih godina. Najbolji u općoj konkurenciji, u kategoriji kadeta, Matej Perak i u kategoriji žena, Marina Serdarević dobili su prigodne nagrade i priznanja.

OD PETKA NA KIOSCIMA Čeka vas novi broj DuLista!