Kultura

Županijska Smotra LiDraNo 2023.: Ovo su učenici koji idu na državnu razinu

page 2

Županijska Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2023. održana je 2. ožujka 2023. u Kazalištu Marina Držića. Predstavljeno je 46 literarnih radova, 26 novinarskih radova, devet školskih listova i šest radijskih emisija u kategorijama osnovnih i srednjih škola. Dvadeset dvoje učenika predstavilo se pojedinačnim nastupom. Sudjelovalo je i jedanaest dramskih skupina.

Prosudbena povjerenstva odabrala su radove ili nastupe učenika koje predlažu za državnu razinu.

Prosudbeno povjerenstvo za literarni izraz u sastavu Ivan Cikatić, Asija Kursar i Stanislava Nikolić Aras predložilo je sljedeće radove:

LITERARNI RADOVI – OSNOVNA ŠKOLA

Ivana Šegedin, More, 3. razred, OŠ Ante Curać-Pinjac, Žrnovo
mentorica: Anamarija Radovanović

Paula Suton, Odrastanje, 8. razred, OŠ Trpanj
mentorica: Ana Tulić Šale

Marija Medović, Crtica iz moga kraja, 8. razred, OŠ Kuna, Kuna Pelješka
mentor: Damir Brkanac

Miho Radin, Dvije trešnje, 7. razred, OŠ Gruda
mentorica: Paulina Kisić Pendo

Ema Mušić, Vjerna sebi, 7. razred, OŠ Petra Kanavelića, Korčula
mentorica: Gordana Curać Depolo

LITERARNI RADOVI – SREDNJA ŠKOLA

Lora Lagundžija, 21. vijek, 4. razred, SŠ Ivo Padovan, Blato
mentorica: Tončica Farac

Baldo Petar Tutman, I znanstvenici su čuđenje u svijetu, 4. razred, Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića s pravom javnosti Dubrovnik
mentorica: Mirjana Žeravica

Stela Mandić, Vruć beton, 3. razred, SŠ fra Andrije Kačića Miošića, Ploče
mentorica: Dejana Knežić Primorac

Nika Antončić, Arahnina priča, 3. razred, Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik
mentorica: Katica Vidojević

Članovi prosudbenog povjerenstva za dramski izraz Hrvoje Sebastijan, Mirej Stanić i Ante Vlahinić te državni izbornik Paolo Tišljarić predložili su sljedeće nastupe učenika:

POJEDINAČNI NASTUP UČENIKA – OSNOVNE ŠKOLE

1. Žabe traže kralja, Ivana Brlić-Mažuranić
Tea Jurković, 8. razred OŠ Opuzen
mentorica: Ivana Milić

2. Dan kad je mater pošla ća oli ti ga dobar dan tugo, Ivica Žaknić
Lucija Skokandić, 8. razred OŠ, Ante Curać-Pinjac, Žrnovo
mentorica: Anamarija Radovanovć

SKUPNI NASTUP UČENIKA – OSNOVNE ŠKOLE

1. Figaro, Jean–Baptiste Baronian
učenici 3. razreda OŠ Lapad
mentorica: Ivana Radaljac
lutkarska igra

2. Jedna ljubavna, Ljubica Vlašić
učenici 6. r. OŠ Antuna Masle, Orašac
mentorica: Ljubica Vlašić
dramsko–scenska igra

3. Različitosti, autori teksta: članovi dramske skupine
učenici 8. razreda OŠ Opuzen
mentorica: Slavica Jakišić
dramska igra

POJEDINAČNI NASTUP UČENIKA – SREDNJE ŠKOLE

1. Frida ili o boli, Slavenka Drakulić
Barbara Bogdanović, 3. razred, Gimnazija Dubrovnik
mentorica: Lucijana Pendo

SKUPNI NASTUP UČENIKA – SREDNJE ŠKOLE

1. Legenda o lopudskoj sirotici, Vinko Goravica i dramska skupina
učenici 1. razreda, Gimnazija Dubrovnik
mentorica: Matilda Perković
dramsko-scenska igra

2. Klasici ukratko: Škrtac, Molière
učenici 3. razreda, Gimnazija Dubrovnik
mentorica: Lucijana Pendo
dramsko-scenska igra

Prosudbeno povjerenstvo za novinarski i radijski izraz (Bruno Lucić, Baldo Marunčić i Ivica Puljić) predložilo je novinarske radove učenika, školske listove i radijske emisije za državnu razinu Smotre LiDraNo.

SAMOSTALNI NOVINARSKI RADOVI – OSNOVNE ŠKOLE

1. Lorena Grbavac, Moj tata moreplovac, 5. razred, OŠ Trpanj
mentorica: Ana Tulić Šale

2. Petra Serden, Nika, djevojčica pobjede (intervju), 7. razred, OŠ Mokošica
mentorica: Jelena Tomašević

3. Lovre Milat, U parku u Korčuli nastradao dječak (članak), 5. razred, OŠ Petra Kanavelića, Korčula
mentorica: Suzana Petković

SAMOSTALNI NOVINARSKI RADOVI – SREDNJE ŠKOLE

1. Mara Ruščić, Batina nije izašla iz raja (komentar), 2. razred, Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik
mentorica: Marija Matana Bazdan

2. Anja Klečak, Izgubljeno umijeće pisanje pisma (komentar), 1. razred, Gimnazija Dubrovnik
mentorica: Ana Njirić Aleksić

ŠKOLSKI LISTOVI – OSNOVNE ŠKOLE

1. Ragusino, OŠ Mokošica
urednica: Lucija Zokić, 7. razred
mentorica: Jelena Tomašević

2. Naša radost, OŠ Stjepana Radića, Metković
urednica: Josipa Boras, 8. razred
mentorica: Manuela Šiljeg Malezija

3. Slovo do slova, OŠ Lapad
urednica: Bruna Krznar, 8. razred
mentorica: Anela Barčić

ŠKOLSKI LISTOVI – SREDNJE ŠKOLE

1. Libertina, Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik
urednica: Laura Boroje, 3. razred
mentor: Davor Deranja

2. Infođir, Gimnazija Dubrovnik
urednica: Nives Kmetović, 4. razred
mentorica: Marina Asturić

RADIJSKE EMISIJE – OSNOVNE ŠKOLE

1. Petrino ljeto za pamćenje, radijska emisija, OŠ Petra Kanavelića, Korčula
učenice: Vita Jurjević i Nika Dračevac, 7. razred
mentorica: Suzana Petković

2. Od kolijevke pa do groba, radijska emisija, OŠ Ivana Gundulića
učenici: Katarina Bender i Roza Bukvić, 6. razred, i skupina učenika 6. razreda
mentorica: Barbara Dorotić

3. Biti kuhar, radijska emisija, OŠ Ante Curać-Pinjac, Žrnovo
učenice: Lucija Skokandić, 8. razred, i Martina Skokandić, 6. razred
mentorica: Anamarija Radovanović

RADIJSKE EMISIJE – SREDNJE ŠKOLE

1. Sotto voce, radijska emisija
učenici: Vjekoslav Fabris, Jakov Brčić, Dinko Fabris, 4. razred, SŠ Petra Šegedina
mentorica: Gloria Petković

Čestitamo učenicima i mentorima!

Pročitajte još

HOMMAGE NIKOLI NINU DUBČIĆU Izložba Dubrovačke udruge likovnih umjetnika ‘Igre boja’

Dulist

PREMIJERA ZA NAJMLAĐE ‘Pčelice zujalice’ u Teatru

Dulist

Na subotnjoj kavi u Umjetničkoj galeriji održano stručno vodstvo kroz izložbu ‘Vidljive’

Dulist