Zlato za Patrika Karamatića, a ukupno šest odličja za Badmintonski klub!

Badmintonski klub Dubrovnik proteklog je vikenda nastupio na drugom kolu hrvatskog kupa za podmladak.  U subotu su se igrale konkurencije do 11, 15 i 19 godina u Čakovcu, a u nedjelju konkurencije do 13 i 17 godina u Zagrebu. Najveći uspjeh ostvario je Patrik Karamatić koji je igrao dva finala do 17 godina. Pojedinačno je osvojio zlato, dok je u mješovitim parovima nažalost morao predati finale zbog ozljede njegove partnerice Ranie Vindiš iz BK Velika Gorica. U istoj konkurenciji do 17 godina Patrik Konjuh osvojio je 5., a Niko Šumić 6. mjesto od 17 natjecatelja.

U konkurenciji do 15 godina Lea Burazor osvojila je 3. mjesto. Ona je u borbi za brončanu medalju pobijedila klupsku suigračicu Eriku Konjuh, dok je u mješovitim parovima sa suigračem Lovrom Matovinom osvojila 2. mjesto.

U konkurenciji do 19 godina Marko Janičić je također osvojio 2 medalje. Pojedinačno je osvojio srebro, a u mješovitim parovima s Erikom Konjuh osvojio je brončanu medalju.