XAVI ‘IŠČUPAO’ POBJEDU Barakude preko Crne Gore do četvrtfinala Eura

XAVI 'IŠČUPAO' POBJEDU Barakude preko Crne Gore do četvrtfinala Eura

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osigurala je prolaz u četvrtfinale Europskog prvenstva u Budimpešti. U utakmici drugog kola skupine A, ‘barakude’ su pobijedile Crnu Goru rezultatom 11:10 (2:1, 4:2, 4:2, 1:5).

Nakon odlične igre prve tri četvrtine i sigurnog vodstva od pet golova razlike, naši su igrači neobjašnjivo stali i dozvolili Crnogorcima da nakon pet i pol minuta igra u posljednjem dijelu dođu u egal (10:10). Ipak, Xavi Garcia je 1,12 prije kraja utakmice s igračem više pogodio za konačnih 11:10.

Najučinkovitiji u našim redovima bio je Luka Bukić s tri postignuta gola, Xavi Garcia i Josip Vrlić postigli su po dva dok su po jedan gol dali Luka Lončar, Maro Joković, Andro Bušlje i Hrvoje Benić. Odličan je na golu bio Marko Bijač s dvanaest obrana.

U prvoj utakmici skupine, Njemačka je s 8:5 pobijedila Slovačku.

Nakon dva odigrana kola Hrvatska ima 6 bodova, Crna Gora je druga s 3 koliko ima i trećeplasirana Njemačka dok je na posljednjem mjestu Slovačka bez bodova.

U trećem kolu koje je na rasporedu u subotu 18. siječnja s početkom u 16 sati Hrvatska će igrati protiv Slovačke.

Izvor/Foto: VK Jug AO

PRVI DAN ‘SWIM WARSA’ Šest medalja za Plivački klub Jug!

Sestre Jurković brončane na Europskom veslačkom prvenstvu!