TRE TRE TRESE SE… Kup Hrvatske u rukama Juga!

TRE TRE TRESE SE... Kup Hrvatske u rukama Juga!

Trofej Kupa Hrvatske je nakon šest godina ili 2177 dana u rukama Juga. Jugaši su u finalnoj utakmici u zadarskom Višnjiku uspjeli svladati vaterpoliste Primorja EB rezultatom 10:8 (3:3, 1:0, 2:1, 4:4).

Riječani su tijekom prvog dijela utakmice stalno imali prednost, jugaši su stizali, da bi golom Perronea minutu
prije kraja druge četvrtine po prvi put došli u prednost. Iako se u posljednjih osam minuta ušlo s prednošću Juga 6:4, u nepune dvije minute igre Riječani su uspjeli poravnati na 6:6. Nakon još jednog izjednačenja (7:7) uslijedila su tri uzastopna pogotka Juga i slavlje je moglo početi.

Prvo ime utakmice, ujedno i najkorisniji igrač turnira bio je fantastični Felipe Perrone strijelac pet pogodaka koji je kao lokomotiva vukao svoju momčad. Tri gola postigao je odlični Josip Vrlić po jedan su dodali Luka Lončar i Maro Joković.

Neposredno nakon utakmice i slavlja u bazenu trener VK Jug CO Vjeko Kobeščak izjavio je kako je ovo bila jedna fantastična utkamica, koja je bila neizvjesna od početka do kraja.

-U jako teškoj utakmici osvojli smo ovaj trofej i zaista se nadam da nećemo stati na njemu. Počeli smo slabije u obrani, ali smo onda 3/4 odigrali za udžbenike. Odigrali smo na rubu mogućnosti. Ovo je fantastična skupina mladića koja je u ovoj utakmici pokazala sve što može i što je krasi – istaknuo je Kobešćak.

– Odigrali smo junački. Nakon šest godina smo uspjeli vratit pehar osvajača Kupa u Dubrovnik i iznimno sam
ponosan. Čestitam svim u klubu od prvog do zadnjeg – rekao je nakon slavlja iskusni Pavo Marković.

– Bilo je tvrdo i neizvjesno do kraja kao što smo i očekivali. Na kraju smo se uspjeli ‘napet’ i pokazat da imamo
snagu za osvajanje trofeja. Uvjeren sam da nam ovo neće biti jedini – kazao je Marko Ivanković.

TURNIR TENIS KLUBA DUBROVNIK Deranja, Smokvina i Vušić najuspješnije!