U jeku najnovijih događanja i afera u hrvatskom sportu te Hrvatskom olimpijskom savezu, počelo se nagađati o mogućim nasljednicima Zlatka Mateše.
Prema informacijama Sportskih novosti, Matešu bi na čelu Olimpijskog odbora mogao naslijediti Dragan Primorac ili Kolinda Grabar-Kitarović, iako prema navodima 24 sata, Grabar-Kitarović ne namjerava preuzeti ovu ulogu. Bivšeg ministra financija, predsjednika Hrvatskog teniskog saveza Zdravka Marića spominje pak Večernji list.
Među imenima koja se godinama spominju u kontekstu HOO-a nalazi se i Perica Bukić, izvršni dopredsjednik Hrvatskog vaterpolskog saveza. No on je sada jasno poručio da ga mjesto predsjednika ne zanima.
– Svi mi koji smo bili u Vijeću HOO-a ne bismo trebali uopće biti kandidati za sljedeći saziv. Tako da apsolutno otpada bilo kakva opcija da bih ja bio kandidat za bilo kakvu funkciju – rekao je za tportal Bukić.
