SVJETSKA LIGA Hrvatska ‘demolirala’ Njemačku

SVJETSKA LIGA Hrvatska 'demolirala' Njemačku

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uvjerljivo je s 13:4 (6:0, 3:0, 3:2, 1:2) slavila pobjedu na gostovanju u Njemačkoj u kvalifikacijskoj skupini B FINA Svjetske lige.

Koliko su ‘Barakude’ odigrali sjajnu utakmicu u Krefeldu pred 1600 gledatelja govori podatak kako je domaćin do prvog pogotka došao tek dvije minute i 53 sekunde prije kraja treće četvrtine. Semafor je tada pokazivao 11:1 za Hrvatsku.

Garcia je bio najbolji strijelac s 3 pogotka, po 2 su dodali Fatović, Buljubašić i Benić, a po 1 Lončar, Buha, Vukičević i Vrlić.

Hrvatska je sa stopostotnim učinkom vodeći sastav B skupine, ispred Njemačke s 3 boda te Rusije bez bodova. U idućem kolu Hrvatska 13. veljače gostuje u Rusiji, a potom će 10. travnja dočekati Njemačku.