SEKUNDE SU ODLUČIVALE Hrabri Šime Buterin (20) skočio u more i spasio život starijem muškarcu

Foto: Ilustracija

Bez puno razmišljanja, naš mladi sugrađanin, 20-godišnji Šime Buterin, sinoć je skočio u more i spasio život starijem muškarcu.

Sve se dogodilo oko 21:40 sati u Marini Frapa, kada je 78-godišnji Englez pao u more. Šime je odmah reagirao, nazvao Hitnu medicinsku pomoć i upitao kako može pomoći do njihova dolaska.

Kako nam je ispričao Luka Lulić, ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu Dubrovačko-neretvanske županije, muškarac je plutao u moru glavom okrenutom prema dolje. Medicinari su mladića pitali može li doći do unesrećenog i provjeriti njegovo stanje, na što je on bez oklijevanja skočio u more i doplivao do njega.

– Mladić je bio vrlo priseban. Izvukao je čovjeka iz mora i započeo reanimaciju do dolaska našeg tima. Naši djelatnici zatekli su ga kako provodi reanimaciju. Kada su preuzeli pacijenta, bio je živ i imao srčani ritam. Trenutno se nalazi u jedinici intenzivnog liječenja i ima dobre izglede za oporavak. Mladić mu je u ovom trenutku spasio život – rekao je za DuList Luka Lulić.

Povezano

Dulist PROMO

banner 300x500 1