SportUrednički izbor

SEDAMDESETI TROFEJ U 100-godišnjoj POVIJESTI VK Jug osvojio Kup Hrvatske!

kup je nas jug adriatic osiguranje

Vaterpolski klub Jug Adriatic osiguranje osvojio je trofej Kupa Hrvatske. Jugaši su u finalu odigranom na zadarskom Višnjiku pobijedili splitskog Jadrana rezultatom 15:14.

U godini kada slavi stotu obljetnicu od osnutka (prosinac 1923) VK Jug AO je u svoju grušku vitrinu pospremio impresivni sedamdeseti trofej. Ovo je u Jugovoj povijesti, dugoj jedno cijelo stoljeće, 18 trofej nacionalnog Kupa, od kojih je čak 16 osvojio od samostalnosti Republike Hrvatske!

Nakon utakmice kapetan Juga Toni Popadić čestitao je svim igračima.

jug jadran finale kupa RH toni popadic trofej– Otvorili smo sjajno, puno bolje nego što je itko mogao zamisliti. Energetski pad se u drugom dijelu utakmice nažalost morao dogoditi, ali uspjeli smo i preživjeli. Karakter smo pokazali nakon katastrofalne utakmice jučer, danas smo na bazen došli kao pobjednici i zaslužili smo trofej. Stvarno čestitke svim momcima, ponosan sam na njih i idemo dalje – rekao je Popadić.

U dramatičnom finalu utakmica je završila rezultatom 9:9, te se pobjeda odlučila izvođenjem peteraca.

Jugaši su u prvoj četvrtini odlično igrali obranu i napad, a nakon prvih osam minuta poveli su s 4 razlike. Većinu pogodaka za Jadran dao je Loren Fatović, bivši kapetan Jug Adriatic osiguranja, a na Jugovoj strani odlični su bili Daube i Popadić.

Peterce je započeo Fatović pogotkom (9:10) za Jadran, zatim je Žuvela promašio (9:10), Kharkov također promašaj (9:10), Joković gađa (10:10), Butić gađa (10:11), Burić izjednačava (11:11), pa Bukić gađa (11:12), Daube gađa i izjednačava (12:12), Marinić-Kragić gađa (12:13), Lazić izjednačava (13:13), Fatović očekivano pogađa (13:14), ali Žuvela izjednačava (14:14), pa Kharkov promašuje (14:14) i Joković pogađa (15:14) te Jug osvaja  Kup.

407410273 18400467934017498 6467731206269511426 n

Marin Murati: U Šipanskoj luci nam je gore nego ste napisali! Grad nas ignorira!