RUKOMET Dabelićeva ‘desetka’ za slavlje protiv Hvarana

Rukometna lopta

Rukometaši RKHM Dubrovnika nastavljaju s dobrim predstavama u južnoj skupini 2. HMNL.

Nakon slavlja u Trilju protiv Cetinke (25:22), momčad Vide Vlahića u Sportskoj dvorani u Gospinom polju dočekala je Jelsu i upisala drugu pobjedu. Na kraju je bilo 30:27, premda su na poluvremenu imali 19:10.

Naime, kako ističu iz domaćeg kluba, RKHM Dubrovnik je goste s Hvara pretrčao i nadigrao u prvom dijelu, na krilima vratara Aldina Hajdarovića, ali je u drugom poluvremenu odigrao ‘čudnovato’, bez žara u obrani te su zamalo prosuli stečeni rezultatski kapital. U nastavku su gosti s pet pogodaka u nizu najprije stigli do 19:15, a potom su smanjili i na 25:23. Ipak, snage za podvig nije bilo, pa su domaći ipak utakmicu završili sa slavljem.

Prvo ime i domaćoj momčadi bio je Maro Dabelić s čak 10 pogodaka. Tomislav Radić zabio je 6, a Anes Avdić, Teo Putica i Antonio Lončarica po 3 gola. Leo Brnin i Hrvoje Lončarica pogodili su dvaput, a Maro Peručić jednom.

U 3. kolu RKHM Dubrovnik 10. listopada gostuje u Biogradu.