PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU Šurković, Brassard i Barčot doplivali do medalja

Šest medalja osvojili su Jugovi plivači prvog dana Prvenstva Hrvatske, koje se za dobne skupine seniora, juniora i mlađih juniora održava u Zagrebu. Mario Šurković osvojio je tri medalje, Michel Brassard dvije te Juraj Barčot jednu. Šurković je, naime, u disciplini 200 mješovito srebrni u juniorskoj i mlađe seniorskoj kategoriji te brončani u seniorskoj kategoriji. Michel Brassard u disciplini 50 delfin je srebrni u mlađe seniorskoj i brončani u seniorskoj kategoriji, dok je Juraj Barčot u disciplini 200 slobodno brončani u mlađe juniorskoj kategoriji. Juraju je ovo prva medalja osvojena na PH!
Osim toga Juraj je u disciplini 1500 slobodno zauzeo 4. mjesto u mlađe juniorskoj kategoriji.
Osim osvajača medalja odlične nastupe u današnjim finalima zabilježili su i drugi Jugovi plivači. Đivo Damić je u disciplini 1500 slobodno osvojio 4. mjesto u seniorskoj i mlađe seniorskoj kategoriji, dok je Vlaho Nenadić u disciplini 200 slobodno zauzeo 7. mjesto u mlađe juniorskoj kategoriji. Roko Zvone je u disciplini 200 mješovito doplivao do 7. mjesta u mlađe juniorskoj kategoriji dok je Antonia Šurković u disciplini 50 delfin doplivala do 10. mjesta u juniorskoj kategoriji. Na ovom natjecanju PK Jug predstavlja 14 natjecatelja s ostvarenim normama pod vodstvom trenera Frane Ćirka i Andreja Drobca.