POBJEDA U ST. PETERBURGU Marin Čilić osvojio 20. ATP naslov u karijeri!

Veliko slavlje Marina Čilića u St. Peterburgu! Najbolji hrvatski tenisač stigao je u nedjelju do jubilarnog 20. ATP naslova u karijeri, u završnom susretu turnira svladao je Amerikanca Taylora Fritza (28. na ATP listi) nakon tri seta – 7:6(3), 4:6, 6:4. Nakon što je Marin izgubio drugi set u kojem je u dva navrata imao break prednosti (2:1 i 3:2), činilo se da je Amerikanac bliži pobjedi, pogotovo nakon što je u četvrtom gemu odlučujućeg seta stigao do breaka i prednosti od 3:1. Ipak, Marin je našao snage za povratak i osvaja pet od sljedećih šest gemova za drugi ovosezonski naslov (Stuttgart) i devetu pobjedu u posljednjih 10 mečeva. U uspjeh je ugradio 12 asova uz 60 posto pogođenog prvog servisa, a iskoristio je pet od sedam break-lopti. Čilić se ovim naslovom vratio u društvo 30 najboljih tenisača svijeta te će od ponedjeljka biti na 29 poziciji na ATP listi.

Izvor: hts.hr; foto: Twitter.com/ATP Tour