Aktualno

Obalna straža spašava 65 imigranata

imigranti jedrilica

Pripadnici Obalne straže RH sudjeluju u u humanitarnoj akciji spašavanja čak 65 osoba u području ZERP-a, južno od otoka Mljeta.

Prema dojavi Nacionalne središnjice za usklađivanje traganja i spašavanja na moru (MRCC Rijeka), u izviđanje je poslan zrakoplov Hrvatskog ratnog zrakoplovstva PC-9. Utvrđeno je da se radi o motornoj jedrilici koja plovi pod nepoznatom zastavom, priopćili su iz MORH-a.

U područje spašavanja upućen je brod Obalne straže RH "Hrvatska Kostajnica".
Posada broda zatražila je pomoć nazvavši 112, rekavši da se na brodu nalazi 65 muškaraca podrijetlom iz Sirije, Afganistana, Somalije i Egipta. Prema njihovim riječima, dvije su osobe u teškom zdravstvenom stanju

Pročitajte još

OD 1. SRPNJA DO 31. KOLOVOZA Pogledajte ljetno radno vrijeme Dubrovačkih knjižnica

Dulist

HTZ raspisuje natječaje za direktore u ključnim turističkim tržištima – slijede Berlin, Milano, Pariz, Bruxelles i New York

Dulist

FLIX BUS SE ISPRIČAO ZBOG HOROR VOŽNJE Ipak kažu da identitet vozača ne mogu otkriti

Dulist