Hrvatska

MILANOVIĆ ILI PRIMORAC Danas odlučujemo tko će zasjedati na Pantovčaku

Glasanje parlamentarni izbori 9

Građani Hrvatske danas izlaze na birališta kako bi izabrali novog predsjednika Republike Hrvatske. Birališta se otvaraju u 7 sati, a glasovanje traje do 19 sati, kada se zatvaraju vrata biračkih mjesta. Do tog trenutka na snazi je i izborna šutnja.

Dva kandidata, aktualni predsjednik Zoran Milanović i njegov protukandidat Dragan Primorac, bore se za prestižnu funkciju koja donosi pet godina vođenja države s Pantovčaka.

Zoran Milanović, koji obnaša funkciju predsjednika Republike od 2020. godine, ponovo traži povjerenje građana za drugi mandat. S druge strane, Dragan Primorac, kandidat s pozadinom u znanstvenoj zajednici i obrazovanju, predstavlja se kao alternativa trenutnoj političkoj situaciji, naglašavajući važnost pomirenja i stabilnosti.

Pročitajte još

JESTE LI MEĐU NJIMA? Tisuće građana od danas će dobiti 150 eura na račun, pretežno žene

Dulist

OSIGURAVAJU ZDRAVE I MLADE, A KAD TO VIŠE NISTE… Zbog raka su joj otkazali dodatno osiguranje

Dulist

PLENKOVIĆ NAJAVIO FAZNO OTPUŠTANJE MJERA Ukratko, sve će poskupjeti

Dulist